Facebook Google+ Twitter

Joseba Etxeberria nie chce wynagrodzenia za swoja grę

Tak, tak, to prawda. Etxeberria postanowił, że w przyszłym sezonie nie będzie pobierał swojego wynagrodzenia od klubu Athletic Bilbao.

http://www.marca.com/edicion/marca/futbol/1a_division/athletic/es/desarrollo/1171381.html / Fot. Sebastian MatyszczakJoseba Etxeberria postanowił odwdzięczyć się swojemu klubowi i nie będzie pobierał żadnych pieniędzy w przyszłym roku.

Skąd taki gest? Otóż Joseba jest bardzo wdzięczny Athletic Bilbao za wsparcie i pomoc w czasie, kiedy był kontuzjowany i dochodził do zdrowia. Etxeberria jest zawodnikiem, który praktycznie całą swoją karierę spędził w Kraju Basków, dumnie reprezentując barwy klubu z Bilbao.

Co ciekawe Joseba Etxeberria jest piłkarzem, który w Athletic zarabia najwięcej spośród wszystkich, występujących tam zawodników. Wyrzeczenie się pensji przez piłkarza jest czymś nowym w świecie futbolu. Może młodsi piłkarze powinni brać z niego przykład?

Nie od dzisiaj wiadomo, że piłkarze biedni nie są, więc może mogłoby stać się to tradycją w piłce nożnej. Wątpię jednak, by wszyscy zgodzili się odstąpić od swych lukratywnych kontraktów chociażby na tydzień.

Bez wątpienia jest to inicjatywa godna podziwu.

Polecam artykuł na ten temat na stronie hiszpańskiego dziennika Marca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Słusznie... tylko ilu innych piłkarzy się na to zgodzi? Trzeba by to jakoś rozpropagować. Ale ludzie biorą to jako ciekawostkę, a nie wydarzenie, które mogłoby zmienić mentalność piłki nożnej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wystarczy tylko narzekać trzeba coś robić www.pospolite-ruszenie.pl !!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.