Facebook Google+ Twitter

Josef Fritzl najbliższy miesiąc spędzi w areszcie

"Potwór z Amstetten" pozostanie w areszcie do czerwca, kiedy sąd - po ustaleniu wszystkich szczegółów - zajmie się ponownie jego sprawą.

- Śledztwo w sprawie Josefa Fritzla będzie przedłużone o kolejny miesiąc - powiedział Peter Ficenc z adwokatury w St. Polten, w której toczy się postępowanie przeciw Austriakowi. Ficenc twierdzi, że sprawa Fritzla nie może być rozstrzygnięta na szybko. Dodaje, że w ciągu najbliższego miesiąca uda się zebrać więcej dowodów w tej sprawie i przedstawić oskarżonemu konkretne zarzuty. Jak mówi Gerhard Sedlacek, rzecznik prasowy adwokatury w St. Polten, nieznana jest jeszcze konkretna data procesu.

Josef Fritzl został zatrzymany przez policję 28 kwietnia. Jest oskarżony o 24-letnie przetrzymywanie swojej córki w piwnicy, gwałty na niej, kazirodztwo (miał z nią siedmioro dzieci), oraz zabójstwo niemowlaka - jednego z bliźniaków, które w zamknięciu powiła mu córka (Fritzl spalił dziecko w piecu centralnego ogrzewania).

Obrońca "potwora z Amstetten" twierdzi, że jego klient był przez te wszystkie lata niepoczytalny i domaga się dla niego łagodniejszego wymiaru kary. Sam Fritzl powiedział niedawno, że przetrzymując swoją córkę w zamknięciu i gwałcąc ją, czuł jak powoli odchodzi od zmysłów.

Materiał opracowany na podstawie austriackiej gazety "News" i niemieckiej "Stern".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.