Facebook Google+ Twitter

Josef Nadarchani zostanie stracony? Pastor nie chciał wyrzec się Chrystusa

Zbliżamy się do smutnego finału historii 34-letniego pastora Josefa Nardachniego, który protestował przeciwko obowiązkowemu czytaniu Koranu w irańskich szkołach. Pomimo presji, duchowny nie wyparł się wiary w Chrystusa i tamtejszy sąd skazał go na śmierć.

Nadarchani jest kapłanem lokalnego Kościoła ewangelickiego. Niezalezna.pl informuje, że został on zatrzymany w 2009 r. za protesty przeciwko obowiązkowemu czytaniu Koranu na lekcjach.

Pomimo nacisków ze strony irańskiego reżimu, pastor nie dał się złamać i nie wyrzekł się chrześcijaństwa. Irański sąd właśnie skazał go na śmierć. Wyrok może zostać wykonany w każdej chwili, bez powiadomienia rodziny.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 24.02.2012 20:43

Obojętnie od czyichś przekonanań religijnych,nie wolno odbierać komuś życia za to że ma inne i własne zdanie na jakiś temat. Islam jest religią pokojową a islamiści to dewiacja religii. Islam nie jest przeciwny innym formom religii,np.chrześcijaństwu. Fanatyczni islamiści nie mają nic wspólnego z religijnością. Nie mają moralnego prawa zabić Nardachniego. Nie mają też prawa produkowania bomby atomowej z myślą zniszczenia państwa Izrael.Chociaż Izrael także nie jest bez winy w stosunku do Palestyńczyków,to żyje w ciągłym zagrożeniu ataku ze strony Iranu. Fanatyzm islamistów jest bardzo niebezpieczny dla wszystkich,których oni uważają za wrogów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jo
  • jo
  • 24.02.2012 20:00

nie przypominam sobie by ktoras religia oparta byla na tolerancji.wrecz odwrotnie

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż. Nie ma to jak "kultura oparta na wolności i tolerancji"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.