Facebook Google+ Twitter

"Journeyman – podróżnik w czasie" od 19 grudnia w Polsacie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-12-18 16:51

Bohater tego serialu ma misję - podróżuje w czasie, by pomagać potrzebującym. Dan Vasser (w tej roli: Kevin McKidd) - reporter jednej z gazet w San Francisco odkrywa nagle, że posiada zdolność przenoszenia się do różnych miejsc w odległych latach, dzięki czemu może on ingerować w losy innych ludzi. Dziwnym zbiegiem okoliczności rozpoczyna tę przygodę, nie przeczuwając, jak wpłynie ona na życie jego rodziny i przyjaciół. Jak bardzo zmieni jego własne, bo pozwoli mu uwierzyć, że może on odzyskać tragicznie utraconą ukochaną.

 / Fot. PlakatPrzemierzając czas, Dan Vasser zjawia się niespodziewanie w różnych miejscach i spotyka tam osoby, których losy musi odmienić – przeczuwa, że na dobre, ale nigdy nie jest do końca pewny, jakie zadanie mu powierzono i kogo ono bezpośrednio dotyczy. Finał każdej jego misji - rozwiązanie problemu - nawet jego zawsze bardzo zaskakuje. Nie dość, że trudno jest mu tłumaczyć najbliższym swoje nagle zniknięcia, to jeszcze czas teraźniejszy nie stoi w miejscu i mijają godziny nim Vasser wraca do swojego wymiaru. Nie potrafi tego daru kontrolować, ani nie jest w stanie wyjaśnić, skąd się wziął.

Dan Vasser uświadamia sobie jednak, że znikając co chwila z oczu rodziny czy przyjaciół traci to, co dotąd wydawało mu się najcenniejsze. Bohater ma kochającą żonę, Katie (Gretchen Egolf, „Stan wyjątkowy”) i ubóstwia ich kilkuletniego synka, Zacka (Charles Henry Wyson). Może też liczyć na wsparcie swojego brata, Jacka (Reed Diamond, „Homicide: Life on the Street”), który jest detektywem w policji, ale nie ufa mu już całkowicie, bo nie potrafi zapomnieć, że on i jego żona spotykali się zanim Dan został jej mężem.

Mimo obecnych nieporozumień, czy też niedopowiedzeń, które mają swoje korzenie w przeszłości, Dan Vasser usilnie stara się pogodzić swoją nową pasję z życiem rodzinnym i zawodowym. Pewnej pokusie nie potrafi się jednak oprzeć. Te wędrówki w czasie zbliżają go do Livii (Moon Bloodgood, „Ten sam dzień”) – utraconej narzeczonej, która najprawdopodobniej przed kilku laty zginęła tragicznie w katastrofie lotniczej. A może to mu się tylko wydawało, bo w jaki sposób cudownie ożyłaby teraz i znów, zapewne nieprzypadkowo, pojawiałaby się w różnych miejscach i w odległym latach, by towarzyszyć mu w jego misji.

Dan Vasser rozpoczął te podróże w czasie, chociaż nie znał odpowiedzi na podstawowe pytania. Miał jednak nadzieję, że u ich kresu znajdzie spokój i wyjaśni tę romantyczną zagadkę z przeszłości. Ale czy podczas tych wypraw uda mu się rzeczywiście ustalić, co spotkało Livię – jego byłą ukochaną, którą utracił w niewyjaśnionych do końca okolicznościach. Czy Dan Vasser - uzbrojony w wiedzę o przeszłości - będzie w stanie ją ponownie ocalić? Co te misje oznaczają dla jego własnej przyszłości? I w jaki sposób te nadzwyczajne przeżycia zmienią człowieka, który myślał, że ma już wszystko, czego mógłby pragnąć?

Serial „Journeyman – podróżnik w czasie” powstał na zamówienie wytwórni 20th Century Fox Television. Jego pomysłodawcą i producentem był Kevin Falls – zdobywca Emmy w latach: 2001, 2002 i 2003 za produkcję serialu „Prezydencki poker” (tyt. oryg. „The West Wing”). Tym razem również współpracował z nim Alex Graves, który także otrzymał Emmy za „Prezydencki poker” – on też był reżyserem odcinka pilotażowego serialu „Journeyman”.

 / Fot. Polsat / Fot. Polsat / Fot. Polsat

 / Fot. Polsat / Fot. Polsat / Fot. Polsat

 / Fot. Polsat / Fot. Polsat / Fot. Polsat

 / Fot. Polsat / Fot. Polsat

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.