Facebook Google+ Twitter

Jowita Fudała (Jowa) - udany debiut na deskach Opery Leśnej w Sopocie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-08-17 20:51

Warszawa, 17 sierpnia 2009 - laureatka konkursu „Zostań gwiazdą Sopot Hit Festiwal dzięki SingStar!” świętuje udany debiut na tegorocznym Festiwalu. Konkurs odbył się dzięki PlayStation, TVP2 i radiu Eska.

Debiut na deskach Opery Leśnej / Fot. Marcin ŁobaczewskiJowita Fudała (Jowa) z Sosnowca dowiedziała się o zwycięstwie w konkursie PlayStation i swoim występie w Sopocie na 24 godziny przed koncertem finałowym tegorocznego Dnia Polskiego na Sopot Hit Festiwal (7.08). Szybko podjęła decyzję o podróży (na drugi koniec Polski), która na kolejną dobę zupełnie zmieniła jej życie. Zapytaliśmy Jowę jak przeżywa pierwszą muzyczną przygodę na dużej scenie:

Powiedz jak wyglądały te pierwsze minuty, po otrzymaniu telefonu z wiadomością, że wygrałaś konkurs „Zostań gwiazdą Sopot Hit Festiwal dzięki SingStar!”?
Jowita Fudała: Zaskoczenie, niedowierzanie - chyba te dwa uczucia najbardziej. Wysłałam swoje zgłoszenie i piosenkę, ale nie za bardzo wierzyłam, że wygram. Tym bardziej nie wyobrażałam sobie występu na festiwalu. W ogóle to mój chłopak - Sebastian - namówił mnie do startu w konkursie „Zostań gwiazdą Sopot Hit Festiwal dzięki SingStar!”, a potem, jak już wygrałam, szybko spakował moje rzeczy i popędziliśmy do pociągu. Z Katowic do Sopotu jest prawie 10 godz. jazdy.

After party / Fot. Marcin ŁobaczewskiA jak wybrałaś piosenkę na konkurs?
Jowita Fudała: Prywatnie ja i mój chłopak jesteśmy fanami trochę innej muzyki, głównie rocka i metalu (np. zespołu Metallica…), więc staraliśmy się wybrać z SingStar Polskie Hity przynajmniej jakiś rockowy kawałek i dodatkowo taki, żeby pasował do mojego głosu. Padło na „Żałuję” Eweliny Flinty. Ale nie dowiedziałabym się o konkursie, gdyby nie nasz przyjaciel - fan Natalii Lesz, który podał nam link do TVP.

Startowałaś już kiedyś w konkursach muzycznych albo wokalnych?
Jowita Fudała: Próbowałam kilka razy, ale raczej dla zabawy. Ostatnio np. na stronie Ising.pl i tam zajęłam piąte miejsce. W szkole podstawowej i w gimnazjum śpiewałam na różnych imprezach okolicznościowych, ale to też było - ot tak sobie. Pamiętam, że nauczyciele chwalili mój głos i zachęcali do pójścia do szkoły muzycznej.

I co ty na to?
Jowita Fudała: Hm, no tymczasem nic. Studiuję ”Język Biznesu” na Uniwersytecie Śląskim.

Jak wspominasz swój pierwszy dzień i noc w show businessie tzn. na Sopot Hit Festiwal?
Jowita Fudała: Byłam zestresowana. To na pewno - na początek. Ale potem miło zaskoczona tym, co zaczęło się dziać wokół mnie. Mogłam się poczuć bezpiecznie i fajnie, bo wiele osób dbało, żeby mój występ poszedł dobrze. Byli ludzie na scenie od dźwięku, mikrofonów, świateł. Mogłam liczyć na pomoc stylistki i wybrać sukienkę czy buty na scenę. Potem jeszcze fryzjer i makijaż tuż przed występem. Bardzo dobrze się z tym czułam i mogłam skupić na śpiewaniu.

A jaki był plan tego dnia?
Jowita Fudała: Szybki. A tak poważnie to: lądowanie na dworcu w Sopocie, spotkanie z organizatorami z PlayStation i krótka sesja foto na molo i plaży. Potem zakwaterowanie w hotelu, śniadanie, prysznic i próby piosenki „Żałuję” w pokoju, na konsoli PlayStation. O 13.30 już byliśmy w Operze Leśnej na pierwszej próbie, a stamtąd pojechaliśmy na stylizację do Klifu Gdyńskiego. Nie mieliśmy dużo czasu, bo na 17.00 reżyser ustawił próbę generalną i musiałam być punktualnie. Potem został jeszcze fryzjer i makijaż. O 19.30 zaczynał się już koncert, a mój występ miał być miej więcej w godzinę potem.

Jak śpiewało się na próbach, jaka była atmosfera?
Jowita Fudała: Atmosfera była przyjazna i było miło, ale ja czułam, że coś mi nie wychodzi. Przyszło mi nawet do głowy, że nie powinnam w tym wszystkim brać udziału. Próby były dla mnie stresujące - te wszystkie podpięcia mikrofonów, odsłuchy, koordynacja z grą na ekranie, zapominanie tekstu. Mało było czasu i dużo się działo. Ale wszyscy mi pomagali, a mój chłopak - Sebastian - siedział na widowni i bardzo mnie wspierał. Wystarczyło spojrzeć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.