Facebook Google+ Twitter

"Jozef Fritzl jest niebezpiecznym psychopatą"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-18 10:25

Jozef Fritzl przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów, w tym do morderstwa, za które grozi mu dożywocie. 73-latek, nazywany "potworem z Amstetten", jest oskarżany także o gwałt, kazirodztwo, a także pozbawianie wolności i zmuszanie do niewolnictwa córki i jej dzieci.

Jozef Fritzl powiedział, że zdecydował się przyznać do wszystkich zarzucanych mu czynów po tym, jak zobaczył nagranie zeznań córki. Wczoraj zostało przedstawione przed sądem w Sankt Poelten, gdzie trwa trzeci dzień procesu Fritzla.

Fritzl współżył seksualnie z córką Elizabeth, miał z nią siedmioro dzieci. Przez 24 lata więził córkę i trójkę dzieci w pozbawionej okien piwnicy o powierzchni 60 metrów kwadratowych pod swoim domem w Amstetten 130 kilometrów na zachód od Wiednia. Jedno z dzieci Elizabeth zmarło po porodzie. Jozef Fritzl spalił wówczas ciało dziecka w kotle centralnego ogrzewania. Pozostała trójka - chłopiec i dwie dziewczynki mieszkała w domu Jozefa Fritzla i jego żony Rosemarie, która nie wiedziała, co dzieje się piętro niżej.

Sąd zapozna się dziś z orzeczeniem biegłej Adelhei Kastner - specjalisty w dziedzinie neurologii i psychiatrii. Adelhei Kastner przeprowadziła z Friztlem sześć rozmów. Swoje wnioski spisała na 130 stronach. Oskarżonego uznała za "niebezpiecznego psychopatę", który powinien zostać umieszczony do końca życia w zakładzie zamkniętym.

W dzisiejszej rozprawie mogą uczestniczyć dziennikarze. Wyrok zapadnie w czwartek po południu po wystąpieniach oskarżyciela i obrońcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.