Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11579 miejsce

Józef i Maryja w łóżku. Kto jest ojcem Jezusa?

Miesiąc przed świętami, w Nowej Zelandii, pojawił się kontrowersyjny billboard. Po kilku godzinach został zachlapany farbą. Teraz plakat obiega cały świat, wywołując ogromne emocje i mnóstwo komentarzy.

 / Fot. http://www.stmatthews.org.nz/nav.php?sid=498&id=999Billboard z tekstem: "Biedny Józef. Trudno jest przebić Boga" wywołuje wiele emocji. Miesiąc temu został wywieszony przed anglikańskim kościołem św. Mateusza w Auckland, w Nowej Zelandii. Po kilku godzinach zniszczono go przez zalanie farbą, a mimo to wciąż na niego patrzy prawie cały świat.

"Pan Bóg nie zesłał plemników do zapłodnienia Maryi, a chciał pokazać wielką miłość Jezusa" - powiedział archidiakon Cardy. Jak informuje agencja Reuters, archidiakon chciał sprowokować ludzi do dyskusji i chyba mu się udało.

Poprzez ten plakat przedstawiciele anglikańskiego kościoła, będący sponsorami billboardu, chcą walczyć ze stereotypem poczęcia Jezusa. "Billboard miał za zadanie ośmieszyć samą koncepcję Boga jako mężczyzny" - twierdzi Glynn Cardy i dodaje, że wywieszenie plakatu miało za zadanie sprowokować ludzi do dyskusji.

Kościół katolicki jest zbulwersowany, rzeczniczka katolickiej diecezji w Auckland tłumaczy: "Ten plakat obraża chrześcijańskie wartości i nie tylko. Z tego plakatu może wynikać, że Józef jest ojcem Jezusa, a katolicka tradycja przyjęła, że Maryja była dziewicą, a ojcem Jezusa jest Bóg".

Plakat wywołuje burzę komentarzy na stronach anglikańskiego kościoła stmatthews.org.nz i w wielu forach w internecie.

Nie pozostaje nic tylko komentować.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (31):

Sortuj komentarze:

Stanisław Sochacki
 • Stanisław Sochacki
 • 09.04.2012 13:31

Takich argumentów w swoim życiu naczytałem się co nie miara. są powielane przez tysiące obrońców i krytyków zależy jakie ma swoje przekonanie.
Jak hazardziści miotają słowem niby talią kart? i wszystkie religie czy wiary są mocno spojone z demonizmem,bo by dawno zostały bez ich opieki zapomniane.
I dlatego wierze w dwa światy ? Świat ciała który może ulec zniszczeniu i świat ducha niewidzialny i zniszczeniu nie podlega.
I jestem przekonany że ten świat duchowy sprawuje władzę nad tym calem wszech światem i dysponuje siłą z której korzystają, ludzie będąc pod ich opieką. I nie tylko Jezus czynił cuda bo takich było cała plejada co uzdrawiali naraz tysiące chorych a nic nie mieli z spólnego z wiarą Jezusa,

Ten świat duchowy poznał najlepiej Paweł i tak pisze do Efezjan, 6:12w. Gdyż bój toczymy nie z krwią i ciałem,lecz z nadziemskimi władzami,że zwierzchnościami, władzami tego świata ciemności,ze złymi
duchami w okręgach niebieskich. I te religie sa religiami demonicznymi, poniewaz niosą ból śmierć i
żeż istniej ludzkich. I to się rozpoczęło od góry Synaj, a kończąc na pustyni Judejskiej.

Bóg na tym świecie nie króluje bo prosimy żeby przyszło Boże królestwo ?A na tym świecie jest władcą Szatan tak pisma powiadają bo i uczynki mieszkańców, pod jego panowaniem są dostosowane do Bogów tego świata.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stanisław Sochacki
 • Stanisław Sochacki
 • 03.04.2012 18:53

Gdyby religie były dziełem człowieka , to bardzo łatwo było by je zlikwidować.
A jeżeli takiego tworu nie ma możliwości unicestwić ,więc człowiek nie jest zdolny stworzyć coś tak potwornego jaka jest religia.która przynosi narodom ból i cierpienia.Więc religia nie jest tworem ludzkim bo wszystkie dzieł narodów można zamienić w proch. a religij jak piramidy stoją nie zniszczalne.Więc doszedłem do wniosku że wszystkie religie są dziełem świata nad ziemskiego i poddane człowiekowi żeby je wyznawał jako świętości.

I człowiek nie jest zdolny wyzwolić się z tego jarzma, które nie człowiek ,ale świat kosmiczny świat duchów nałożył do dźwigania od urodzenia aż po zgon. I żyjemy w tym kosmicznym świecie który podporządkował sobie cały ten świat ciała i na swoje życzenie nim rządy sprawuje.

Niech się nie chełpi żaden wykształcony człowiek, swoją mądrością że dzięki nauce rozwinęła się
technika, tylko musi schylić głowę kto zmagazynował w tej stworzonej ziemi, nie przez człowieka,
takie zasoby minerałów które mu pomogły spiąć się na wyżyny techniki. I te nieznane nam potęgi świata duchownego, Przesuwają pionki na tej dziwnej i nie zrozumiałej szachownicy.
A teraz niech wszystkim jest wiadome że wszelka religia jest sprezentowana jako dar cząstki duchowego istnienia. I dlatego ten człowiek który potrafi konstruować inteligentną rakietę która może zamienić w proch, Ten świat jest nie ludzkim lecz duchów sprawą.
I ten człowiek ma w genach że istnieje Bóg który go po śmierci zamieni w doskonałego anioła.
A gdy wyznaje wiarę Rzymsko katolicką, to ochrzcił swoja dzieci i uprawia modły przed kiczowatym obrazem, wierzy że ta kukła spełni jego życzenia.

Doszedłem do przekonania że wszystkim nawet techniką zarządzają nieznane człowiekowi siły duchowe ,a człowiek jest tylko pionkiem na tej ziemskiej szachownicy, a mniema że jest włodarzem lub kowalem swego życia. I te nieznane i nie widoczne potęgi pobudowały dziwne pomniki żeby człowiek wiedział że istnieją i tu pokazali nam cząstkę swej siły.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stanisław Sochacki
 • Stanisław Sochacki
 • 02.04.2012 16:32

A teraz zajmy się naszym Piotrem.Nauka kościoła katolickiego podaje że Piotr został ukrzyżowany w Rzymie.
6 6 lub 67. Józef Flawiusz w Starożytnościach Żydowskich w księdze XX Szymon i jego brat Jakub zostali
ukrzyżowani po synodzie Jerozolimskim, w samej Jerozolimie, na rozkaz Tyberiusza Aleksandra , namiestnika Rzymu,"I od tej daty zniknęli z Nowego Testamentu Więc co porabiał Piotr do 67 roku jak już dawno nie żył.

Piotr nigdy nie był w Rzymie"Józef Flawiusz w księdze XX czytamy. za panowania tego ostatniego(Tyberiusza Aleksandra Zapanował w Judei straszny głód i w tym właśnie czasie oskarżono synów Judy Galilejskiego, o podburzanie ludu do buntu przeciwko Rzymianom. Ci synowie Judy to
Szymon i Jakub. Aleksander kazał ich ukrzyżować.( Józef Flawiusz Starożytności Żydowskie.XX ,V,2)
I dlatego niema o nich wzmianki po synodzie Jerozolimskim." To nie Piotr zginą w Rzymie 67 za panowania Nerona." ukrzyzowany głowa w dół"

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stanisław Sochacki
 • Stanisław Sochacki
 • 02.04.2012 14:28

Jezus według przepowiedni o Jonaszu że " Jak Jonasz przebywał w brzuchu ryby 3 dni i 3 noce tak syn człowieczy będzie przebywał 3 dni i czy noce"
Jedna i druga przypowieść niema nic z prawdą. Ponieważ Jonasz nie mógł przebywać 3 dni bo po pół godziny kwasy żołądkowe zamieniają w pokarm.
Jezus nie przebywał w grobie trzy dni i 3 noce ponieważ już o świcie w niedziele z Marią Magdaleną uprawiał czary bo Maria nie mogła go poznała. (Zacznijmy od początku.)

Joszua idąc do Jerozolimę ,a przy drodze siedział ślepiec i pyta co to za szum słyszę? Odpowiedzieli mu że Jezus podąża do Jerozolimy. I w tym czasie obwołał się królem to czytamy u Łukasza 19; 27 w.
" A tych nieprzyjaciół moich którzy nie chcieli, bym ja królował nad niemi, przyprowadzicie tutaj i zabijcie ich na moich oczach??? Joszua był przywódcą politycznym, Piłat ukrzyżował Go jak politycznego przewódce głowa do góry bo pospolitych przestępców Rzymianie wieszali głowa w dół.

Joszua jako pierworodny był kandydatem z pokolenia królewskiego na przyszłego króla, więc musiał przejść pewne przeszkolenie jako kandydat do sprawowania władzy nad Izraelem . Więc gdzie przebywał przez te lata o których nic nam nie wiadomo. Była taka sekta która się nazywali Esseńczycy. oni
trudnili się magią uzdrawiania, do nich przychodzili młodzi chłopcy i tam zdobywali tajemnice magi,wszyscy ubierali się na biało. W ten czas Izrael oczekiwał na Mesjasza i jego ojciec założył w mieście Seforys sektę Mesjanistyczną i tez obwołał się królem .

Joszua w tym czasie był już pełnoletni i po śmierci ojca który zginą 6 r, n e w powstaniu w czasie spisu Joszua obiją po ojcu Judzie Ga malejczyku przywództwo nad sektą Zelotów.
I to musiała być prężna organizacja ponieważ Piłat do pojmania Jezusa wysyła cała Kohortę wyborowych żołnierzy pod dowództwem konsula wojskowego .A Sanhedryn dodaje 200 lewitów. Żeby pojmać jakiegoś głosiciela nowej wiary co Piłatowi było na rękę jak ktoś robił zamieszanie w żydowskiej religii.

Joszua Piłatowi zagrażał jako zbrojna organizacja, pojmuje Jezusa i wiesz na palu jako przestępce polityczne głowa do góry, bo pospolitych przestępców Rzymianie wieszali głowa w dół.
Joszua z skonał wieczór w Piątek, ale przed śmiercią podali mu niby ocet .Kto badał co to była z mikstura jak wszędzie się kręcił Józef z Arymatei który należał do sekty Esseńczyków o oni mieli dar uzdrawiania więc podali mu zamiast octu miksturę po której zasną. Józef z Arymatei idzie do Piłata i prosi o ciało Jezusa Piłat z zdziwiony że tak szybko zmarł ponieważ do 10 godzin umierali przybici do krzyża.
Woła setnika ,a że setnik potwierdził więc kazał sobie Józefowi zabrać. I pytam się gdzie tu 3 dni i3 noce jak w czas rano w niedziele Maria Magdalena rozmawiała z Jezusem ,Który ją za hipnotyzował bo nie mogła go poznać.Esseńczycy mieli cały szabas do przyprowadzenia Jezusa do życia bo nikt z żydów nie mógł w sabat przejść do grobu.

Przy grobie byli młodzieńcy ubrani na biało Ewangelie opiewają że to byli Aniołowie ,aniołowie nie mają ciała ani kości bo są duchami. taki epizod mamy przy pojmaniu Jezusa kiedy żołnierz pochwycił młodzieńca ubranego na biało ten zostawił okrycie i uciekł nago . Anioł ucieka przed człowiekiem?
Też miał być anioł który pociesz Jezusa.
Jezus po zmartwychwstaniu powinien pokazać się Jego mordercą śmierć mu już nie zagrażała pokazuje się niekumatym uczniom i musi im wykładać pisma. A gdy Go zaprosili do domu poznali go ,a on im uciekł przez zamknięte drzwi. Nie mogę zrozumieć żeby Król królów pan chwały. tak się zachowywał nie jako doskonały Bóg ???? Czytajcie N,T, tylko miejcie odwagą posługiwać się swoją mądrością, a zrozumiecie te zaszyfrowane pisma zwane święte.
tak na skróty podałem biografie tego żyda z którego Rzymianie przemianowali na Boga??
I ten duch którego posiadam a jest żywy bo mówi w prowadził mnie w wszelka prawdę i wam drodzy przekazał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stanisław Sochacki
 • Stanisław Sochacki
 • 02.04.2012 01:34

Kto był ojcem Joszua bo takie imię miał (Jezus) żaden żyd nie dałby Łacińskiego imienia bo by to uwłaczało jako żydowi, a tym bardziej ze pochodził z królewskiej rodziny Dawidowej.
Joszua urodził się jak każde ludzkie dziecko i posiadał Matkę też z rodu Dawida i dlatego nazwano Ją wierzą Dawidową. Ojciec tej licznej rodziny był Juda Galilejczyk z miasta Ga-mala. Kto to był Juda?

Był to powstaniec przeciwko okupantom Rzymskim I w mieście Seforis założył sektę mesjanistyczną i tam obwołał się królem .Podbużył całe miasto do powstania, przeciwko Rzymianom i Kwinterius Waqrus otoczył miasto Seforis i nie zostawił kamień na kamieniu był to rok 6,p,n,e, Juda przeżył i w 6 r. n,e organizuje drugie powstanie w czasie spisu i zginą. Pytam się czemu skrybowie w piątym wieku utaili to miasto w N,T,
Jak Joszua idąc do Galilei musiał przejąc przez to miasto. wtenczas musiał by być ujawniony prawdziwy Ojciec ( Jezusa) Dzieci tej rodziny Królewskiej. Joszua. Tomasz Bliźniak który do czwartego wieku był znany jako bliźniaczy brat, Jezusa) Jakub. Juda.Józef. Szyman to znaczy Piotr. i Jan. były córki tylko żadne apokryfy imion i ile ich było nie podają. I to jest maleńka wiedza w temacie kto był ojcem Jezusa (Joszua)

) Jezus nie pochodził z Nazaretu bo takiej miejscowości na mapie Izraela nie było. Była sekta tak zwanych czystych i wszyscy którzy należeli do tej sekty nazywano Nazarejczykami.
Nazaret w 7 wieku stworzono dla pątników którzy przybywali z całego świata na grób Jezusa a takiego nie było bo Jezus już w niedziele w czas rano z Maria Magdalena miał spotkanie. (Tylko to jest inna bajka)

Przytoczę tu teraz przedstawiciela kościoła Katolickiego który był papieżem a nazywał się Leon X, Kiedy mu zarzucali kardynałowie ze szastał budżetem Watykanu i niema mu za co kupić świec na wieczny spoczynek , to tak ich uświadomił." Musicie wiedzieć my i nasze dwory ile zawdzięczamy przepięknej BAŚNI o Jezusie", a ten człowiek był nie omylny. On dopiero doskonale znał historie o żydzie który był rodu nie Bożego ale Dawidowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stanisław Sochacki
 • Stanisław Sochacki
 • 02.04.2012 00:07

Kiedy Paweł zaczął rosła- wiać tą cudowna nowinę zauważył że ta jego nauka w tym pogańskim świcie nie zda egzaminu. zaczął przez listy, napominać straszyć wyklinać, aż końcu z puścił z tonu i tak podsumował. Nie zależy mu czy kto dobrze czy źle opowiada Chrystusa ,byle by imię Jezus było sławione.

Kto mógł zrozumieć z tych pogan tak z komplikowaną ideologie jak sam jej dobrze nie rozumiał.
Mieszkał w Jerozolimie bo tam pobierał nauki Prawa żydowskiego i nawet nie zainteresował się kto to jest Jezus.. I ten Paweł stał się mordercą wyznawców Jezusa I raptem ten Jezus go powołuje na wielkiego apostoła. Jakie to dziwne jest i nie Boskie. W Liście do Efezjan 6:12. pisze że " Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nad ziemskimi,władzami,że zwierzchnościami,z władzami tego świata ciemności,ze złymi duchami w okręgach niebiańskich.

Czytając te dwie księgi doszedłem że są tak naszpikowane światem demonicznym I tego ducha którego wszyscy bez względu czy żydzi czy poganie otrzymywali którym i ja zostałem nawiedzony ponieważ mówię rożnymi językami.I ten apostoł Paweł tak poucza swoich wiernych,"a kto mówi obcymi językami niech mówi sobie i Bogu bo go nikt nie zrozumie.

Dlatego nie mogę być ateistą bo tak jak Paweł wierzę w świat niewidzialny świat rządzony przez Szatana i ma do dyspozycji całe zastępy aniołów czyli duchów. I wszyscy są jemu poddani bo o tym nasze uczynki świadczą. Taki ogrom zbrodni popełnionych przez tą wiarę Pawłowa. Piotr najlepiej podsumował że to niebo i ta ziemia będzie ogniem spalona.II Piotra 3: od 7w,do 10 I ta religia jest nasiąknięta nienawiścią nie żadna miłością bo całe dwa tysiące lat historycy ujawnili narodom co nam dała ta wesoła nowina.

I ten świat duchów tak manipuluje że zawsze winien jest człowiek bo zgrzeszył. Tylko ten człowiek nie wsadził drzewa kuszenia w Raju i jeszcze dał kusiciela żeby Ewa Jabłko z jadła.Od tej daty kobieta jest poniżana i stosy paliły się dzień i noc że w Europie były miasta bez kobiet.
Jezus urodził się jak każde ludzkie dziecko, a legenda o zwiastowani to było modne u pogan bo takie dziewice rodziły bogów nieba i ziemi bez mężów. I tak pogrążeni jesteśmy w głębokim śnie ,a o wzbudzeniu niema możliwości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.euroislam.pl/index.php/2009/10/autor-karykatur-mahometa-muzulmanie-moga-byc-wysmiewani/

Komentarz został ukrytyrozwiń

> Ale bardziej jest ciekawe że jakoś społeczności muzułmańskiej nikt nie prowokuje. Ciekawe dlaczego? Czyżby nie wszystkich można było obrażać?

Bo spolecznosci muzulmanskie nie znacza swojego terenu swoimi symbolami jak popadnie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dwie rzeczy w nocy mi się przypomniały, w tym pierwsza do Jędrzeja Wykształciucha:
1. Nauka i wiara nie stoją ze sobą w sprzeczności, dość popytać filozofów. Różne zakresy, metodologie dochodzenia do jakiejś wiedzy, różne rodzaje wiedzy, różne spojrzenie na tę samą rzeczywistość. I tak dla wierzącego nie ma problemu powiedzieć "Wszechświat stworzył Bóg" i jednocześnie dać posłuch naukowcowi, który powie "Wszechświat powstał w wyniku Wielkiego Wybuchu". Swoją drogą... Jeśli Wszechświat powstał przez WW, to patrząc na zasadę determinizmu, za jaką przyczyną WW nastąpił? A jeżeli Wszechświat istniał już wcześniej, jakim prawem? Łamie to zasadę determinizmu w świecie materialnym, kiedy to jest on powszechnie stosowany w nauce, i jedynie być może złamana nierówność Bella neguje pełen determinizm, ale tego nikt mi dobrze nie wyjaśnił (nie studiuję fizyki kwantowej).
I tak samo ktoś może twierdzić, że zdrowie przynosi modlitwa, jako wewnętrzne wyciszenie, jako autosugestia... Jak chce, niech tak sobie tłumaczy. Jednocześnie dziw tedy, że cudza autosugestia i cudze wyciszenie mogą zdziałać rzeczy niecodzienne na innej osobie.
Tak samo ktoś może po naukowemu tłumaczyć spowiedź kozetką, uzdrowienie nietypowym współdziałaniem mózgu i chorej tkanki (z naukowego punktu widzenia jak najbardziej poprawny wniosek - pytanie natury bardziej ogólnej, czy jest to indukowane przez działania na poziomie duchowym, czy też jest to z nimi bezpośrednio sprzężone). Etc.

2. Troszkę niepotrzebnie się tak bardzo wylałem wczoraj, zwłaszcza że mogę wiarę bronić lub wzbudzać, ale nie przekonam do niej nikogo (osobisty akt woli i łaska Boża), ale cóż, ufam że to się komuś przysłuży.

Pozdrawiam, miłego dnia :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam za ton, późna pora i większa podatność na emocje.

Pozdrawiam, dobranoc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.