Facebook Google+ Twitter

Józef Oleksy o inwigilowaniu Kwaśniewskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-06 09:25

Józef Oleksy uważa, że nie ma nic sensacyjnego w informacjach o tym, że Służba Bezpieczeństwa inwigilowała Aleksandra Kwaśniewskiego.

Według "Dziennika", służby interesowały się Kwaśniewskim wiosną 1989 roku, gdy zaczął pretendować do najwyższych stanowisk w państwie.

Józef Oleksy powiedział w Programie Trzecim Polskiego Radia, że SB interesowało się wieloma osobami, które były aktywne i coś znaczyły w swoim środowisku. Były premier i marszałek Sejmu stwierdził, że takie reguły panowały w ówczesnym systemie - monopartyjnym, scentralizowanym i z dużą rolą służb specjalnych.

Były przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej uważa, że zbieranie informacji na temat Aleksandra Kwaśniewskiego nie musiało wcale wynikać z chęci zaszkodzenia mu. Zdaniem Józefa Oleksego, były prezydent kreuje się na ofiarę, podczas gdy w rzeczywistości był faworytem systemu komunistycznego i młodą, wschodzącą gwiazdą PRL.

Według "Dziennika", Służbę Bezpieczeństwa interesowały wszystkie szczegóły z życia Aleksandra Kwaśniewskiego. Sprawdzano szczegółowo jego rodzinę - między innymi próbowano zweryfikować pogłoski o jego żydowskich przodkach i interesowano się zarobkami jego żony - Jolanty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.