Facebook Google+ Twitter

Józef Oleksy zapowiada apelację w sprawie Milczanowskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-28 13:54

Józef Oleksy nie uznaje uniewinnienia Andrzeja Milczanowskiego i zapowiada apelację. Sąd uniewinnił byłego ministra spraw wewnętrznych Andrzeja Milczanowskiego od zarzutu ujawnienia tajemnicy państwowej w sprawie premiera Józefa Oleksego.

Oleksy ocenia wyrok sądu jako kapitulację państwa prawa. Były premier podkreślił, że wyzbył się złudzeń jeśli chodzi o zdolność państwa do przeciwdziałania mieszania się służb w sprawy publiczne. Zarzut o ujawnienie tajemnicy państwowej przed sejmem sąd umorzył dziś ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie oskarżyła Milczanowskiego, że 21 grudnia 1995 roku, jako szef MSW, w wystąpieniu sejmowym ujawnił tajemnicę państwową mówiąc, iż premier Oleksy był źródłem informacji dla wywiadu ZSRR i Rosji. Oleksy miał się kontaktować z oficerem KGB Władimirem Ałganowem. Prokuratura zarzuciła też Milczanowskiemu, że "bezprawnie powiadomił" o zarzutach wobec Oleksego między innymi ówczesnego prezydenta-elekta, Aleksandra Kwaśniewskiego, marszałków Sejmu i Senatu oraz ministra spraw zagranicznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.