Facebook Google+ Twitter

Józef Wojciechowski przegrywa z Koroną Kielce

Polonia Warszawa po niespodziewanym remisie w Łodzi, doznała dzisiaj sensacyjnej porażki 1:3 na własnym stadionie z Koroną Kielce. Katem stołecznego zespołu okazał się będący w rewelacyjnej formie Andrzej Niedzielan.

Przed niedzielnym meczem wiele mówiło się o niepewnej pozycji trenera Czarnych Koszul, Jose Bakero. Właściciel Polonii, Józef Wojciechowski nie krył irytacji po bezbramkowo zremisowanym spotkaniu z Widzewem Łódź w poprzedniej kolejce i zapowiedział, że od najbliższego meczu, postawa piłkarzy Czarnych Koszul będzie poddana szczegółowej analizie, dokonywanej przez grono 12 ekspertów. Decyzja ta była kolejnym votum nieufności, jakie Wojciechowski wyraził w stosunku do Bakero. Hiszpan oraz prowadzony przez niego zespół poddawani są nieustannej presji, która bardzo niekorzystnie odbiła się na postawie polonistów w meczu z Koroną.

Wojciechowski stara się rządzić klubem twardą ręką. Nie waha się przed wchodzeniem do szatni Czarnych Koszul w przerwie meczu po to, aby skrytykować ich postawę. Każdy w Polsce wie, że właściciel Polonii wydał dużo pieniędzy w letnim okienku transferowym i w związku z tym oczekuje od swojej drużyny samych zwycięstw.

Patrząc na postawę Polonii w tym sezonie, można jednak odnieść wrażenie, że im częściej Wojciechowski siedzi cicho, tym podopieczni Bakero grają lepiej. Świetne występy przeciwko Górnikowi Zabrze oraz Legii Warszawa umocniły pozycję dwukrotnych mistrzów Polski w roli faworytów do zwycięstwa w rozgrywkach sezonu 2010/2011. Słabsza pierwsza połowa w meczu 3 kolejki z Zagłębiem Lubin wywołała histeryczną reakcję Wojciechowskiego, który zaaplikował polonistom znaną z szatni na Old Trafford "suszarkę". Z Zagłębiem podziałało jednak - nie da się ukryć, że od tamtego spotkania coś zaczęło się psuć w grze Polonii, która najpierw cudem uniknęła porażki w Łodzi, a dzisiaj została upokorzona przez Koronę.

Szczerze współczuję Jose Bakero. Trener, który w kilka miesięcy musi niemal całkowicie przemeblować skład prowadzonej przez siebie drużyny i mimo tego osiąga doskonałe wyniki na starcie rozgrywek, zostaje poddany całkowicie bezzasadnej krytyce ze strony swojego pracodawcy. Także piłkarze Polonii muszą czuć się bardzo niekomfortowo, żyjąc ze świadomością, że każde gorsze zagranie, może stać się powodem do odsunięcia ich od gry w zespole.

Postawa Wojciechowskiego skutkuje jak na razie wytworzeniem bardzo niezdrowych i niezrozumiałych relacji wewnątrz klubu z ul. Konwiktorskiej. Piłkarze są krytykowani mimo, iż grają dobrze i zajmują pozycję lidera ligowych rozgrywek a praca trenera oraz gra piłkarzy zostają poddane ocenie "grona ekspertów", którzy oprócz Bakero z niewiadomych przyczyn nie prowadzą samodzielnie żadnej drużyny. Coraz głośniej mówi się także o tym, że Wojciechowski wolałby, aby Czarne Koszule prowadził Paweł Janas, który obecnie pełni w Polonii funkcję dyrektora sportowego.

Wszystkie powyższe okoliczności sprawiają, że wielu pracownikom stołecznego klubu, w tym przede wszystkim piłkarzom grozi wypalenie zawodowe, co może w znaczącym stopniu pokrzyżować ambitne plany właściciela Polonii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.