Facebook Google+ Twitter

Józef Zych i Kazimierz Kutz powołani na marszałków seniorów

Prezydent Bronisław Komorowski powołał dziś marszałków seniorów. Pierwsze posiedzenie Sejmu otworzy 73-letni poseł Józef Zych. Obrady Senatu zainauguruje najstarszy polski parlamentarzysta, Kazimierz Kutz, który w tym roku skończył 82 lata.

Sala obrad Sejmu RP / Fot. Grzegorz FrankiDziś w Pałacu Prezydenckim odbyły się uroczystości wręczenia nominacji na marszałków seniorów obu izb parlamentu. Prezydent Bronisław Komorowski zdecydował, że pierwsze posiedzenie Sejmu otworzy 73-letni poseł PSL, Józef Zych, który w latach 1995 - 1999 pełnił funkcję Marszałka Sejmu RP. Obrady Senatu rozpocznie zaś najstarszy polski parlamentarzysta, senator Kazimierz Kutz (niezależny), który w lutym tego roku ukończył 82. rok życia.

W Sejmie do obowiązków marszałka seniora należy podzielenie miejsc na sali oraz poprowadzenie obrad do chwili wyboru marszałka. Józef Zych przeprowadzi też ślubowanie wszystkich posłów VII kadencji. Zych wybrany został spośród najstarszych wiekiem posłów.

Podobnie będzie w Senacie, gdzie Kazimierz Kutz jako pierwszy złoży ślubowanie i pokieruje pracą tej izby do momentu, gdy senatorowie wybiorą swojego szefa. Kutz został powołany na marszałka seniora na mocy regulaminu Senatu, który określa, że musi nim być najstarszy wiekiem senator.

Pierwsze posiedzenia Sejmu i Senatu odbędą się 8 listopada br.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

pinokio
  • pinokio
  • 27.10.2011 22:52

zych znowu bedzie stal.

Komentarz został ukrytyrozwiń
lili
  • lili
  • 27.10.2011 21:17

takie stare dziady a zwłaszcza Kuc w senacie! a w domu siedziec w kapciach!

Komentarz został ukrytyrozwiń
adaś
  • adaś
  • 27.10.2011 20:27

Spoko , spoko. I tak wcześniej czy później dojdzie do rządów w tym kraju, bo rządy tusków , palikotów , kaczorów , w nowoczesnej europie nie mają racji bytu na dłuższą skalę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Imponujące jest jaką mimo poważnego już wieku pan Kutz zachowuje sprawność umysłową. :) Tylko pozazdrościć i życzyć 100 lat. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
slazak
  • slazak
  • 27.10.2011 18:18

Co ma wspolnygo z wolna POLSKA ten stary kumunistyczny ciul?On nigdy nie przyjol Polakum,to moskewski pochol.Hanba,hanba hanba!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
rety
  • rety
  • 27.10.2011 18:00

A co ten niezrównoważony i obrażający wszystkich stary człowiek Kutz robi w senacie ? To znowu ma mnie obrażać swoimi przekleństwami i oczernianiem inych ? Znowu mamy go utrzymywac z naszych podatków ???
Zniemczy cały Śląsk i oderwie go od Polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.