Facebook Google+ Twitter

Józefowicz i Stokłosa w unikalnym projekcie medialnym!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-22 16:00

Studio Buffo, Janusz Stokłosa i Janusz Józefowicz oraz telewizja Strefa M TV przygotowani nie lada niespodzianę - interaktywne transmisje telewizyjne „na żywo” ze spektakli teatru.

 / Fot. Studio BuffoNowoczesne technologie internetowe oraz innowacyjne rozwiązania mogą być także wykorzystywane w kulturze i sztuce. Pozwoli to wielu osobom w kraju i za granicą, zainteresowanych przedstawieniami Teatru Buffo uczestniczyć w spektaklach w czasie rzeczywistym. Nowatorska forma udostępnienia repertuaru to odpowiedź Teatru Buffo na olbrzymie zainteresowanie widzów spektaklami, ograniczoną ilością miejsc na widowni oraz utrudnionym dostępem do przedstawień osób, które na stałe mieszkają w znacznej odległości od Warszawy.

Tego typu transmisje pozwolą także na interakcję Internautów z wykonawcami na scenie. Współtwórcy projektu przewidują możliwość łączenia się Internautów „na żywo” podczas transmisji i czynnego udziału w spektaklu - „Możliwość interakcji z telewidzami to wspaniała okazja do wspólnej zabawy” – mówi Janusz Józefowicz.

- „To kolejny odważny krok w bogatej historii Teatru Buffo. Nowoczesne technologie są w stanie pomóc naszym widzom w szerszym dostępie do repertuaru Teatru a zarazem pozwala na skuteczną promocję polskiej kultury i sztuki na świecie.” – powiedział Janusz Stokłosa.

Transmisje telewizyjne on-line pozwolą na nieograniczony dostęp do kontentu Teatru Buffo, co umożliwi oglądanie przedstawień widzom z całego świata.
Jak mówią przedstawiciele Strefa M:

„Internet daje nieograniczone możliwości w zakresie dotarcia do widzów. Dzięki tego typu transmisjom, każdy kto będzie chciał obejrzeć przedstawienia z Teatru Buffo bez względu na miejsce pobytu, musi spełnić tylko dwa podstawowe warunki: powinien posiadać komputer i łącze internetowe. Podjęliśmy się wspólnie tego przedsięwzięcia w celu propagowania polskiej kultury w kraju i za granicą. Jest to również wyjście naprzeciw Polakom mieszkającym w różnych częściach świata i mających ograniczony dostęp nie tylko do polskiej telewizji, ale przede wszystkim do wydarzeń kulturalno-rozrywkowych".

Studio Buffo oraz telewizja StrefaM.tv wstępnie zaplanowali do końca pierwszej połowy roku trzy transmisje „na żywo”. Inauguracja projektu zaplanowana jest na 27 maja 2010 r. na godz. 20.00 i będzie nosić nazwę: „DOBRY WIECZÓR z Buffo część 1”. Kolejne transmisje zaplanowano na 10 i 24 czerwca 2010 r. również na godzinę 20.00.

Współtwórcy projektu zakładają, że ceny biletów on-line będą wynosiły 16 i 18 zł. Dla widzów zza granicy będzie możliwość dokonania dogodnych płatności bez przewalutowywania. Bilety będzie można nabyć bezpośrednio na witrynie telewizji www.StrefaM.tv oraz w sieciach dystrybucyjnych w kraju i za granicą.

Szczegóły dotyczące dystrybucji biletów elektronicznych przez partnera StrefaM.tv podane będą niezwłocznie po sfinalizowaniu warunków współpracy. Zdradzić możemy jedynie, że dystrybucją wstępnie zainteresowana jest firma EVENTIM, oficjalny dystrybutor tradycyjnych biletów Teatru Buffo.


Andrzej Klimek
strefam.tv

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 25.03.2010 00:30

Teatr przez TV, to jak lizanie lodów przez szybę. Nie, dziękuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.