Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30808 miejsce

Józek z bagien do Polski się zbliża!

Wczoraj spotkałem się z moim przyjacielem z Czech, który grywa w praskich zespołach undergroundowych. Zaproponowałem: nagrajcie nową wersję "Jožina z bažin". Dziś dowiadujemy się, że sam Ivan Mládek nagra tę piosenkę po polsku.

Jak donosi Dziennik.pl za PAP, twórca słynnej piosenki, Ivan Mládek, rozważa następujący scenariusz: "Spotkamy się z przedstawicielem wydawnictwa B.M.S., w którym wydałem swoją ostatnią płytę i poważnie będziemy zastanawiać się nad nagraniem piosenki po polsku".

Zawrotna kariera piosenki "Jožin z bažin" to wielki sukces internautów. Tak też widzą to Czesi, dla których obecna moda jest dowodem na to, że każdy może się stać gwiazdą w dzisiejszych czasach, często nawet wbrew swojej woli. To właśnie internauci zamieścili piosenkę w serwisie You Tube, a potem zrobili kilka genialnych remiksów. Inne media próbują gonić króliczka. Cieszą się twórcy "Szkła Kontaktowego", bo po przegranej PiS w ostatnich wyborach pewnie mocno spadała im oglądalność, a nijakość i lenistwo Tuska nie jest wdzięcznym tematem żartów.

Jestem osłuchany z językiem czeskim i nie wydaje mi się już od wielu lat ani trochę śmieszny. Dlatego najbardziej rozbawia mnie to, co dzieje się wokół tej manii. Najpierw słyszałem pretensje: "Nie widziałeś "Jožina z bažin"? Przecież pokazali to w Szkle Kontaktowym! Potem wysłuchiwałem, że to jest niemal protest song, jakieś heroiczne zmaganie humorystyczne z systemem komunistycznym. A teraz? Moja maminka wita mojego přítelaz Czech, piosenką "Jiří z bazin"!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

ekstra...ha ha ha serio to ci się udało nie znałem wczesniej tej kapeli "żywego lub martwego"...ha ha ha

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jožin z bažin jest zabawny, bo był zabawny od początku. Tekst o tym, że kto schwyta potwora ten dostanie pół PGR-u i córkę wójta za żonę nieodmiennie wywołuje uśmiech na mojej twarzy. W pewnym momencie nawet sam ich frontman się lekko zaśmiał. Myślę, że po pierwsze stworzyli to ludzie z poczuciem humoru, po drugie doszedł do tego urok czeskiego języka i nieprzystawalność tego klipu do dzisiejszych realiów. Jeśli pojawiliby się na dowolnym polskim festiwalu, mieliby owację zapewnioną :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To co jest smieszne, to to, ze jest po czesku, ze robia sobie jaja, ze jest stare. Jak nagraja to na nowo, na dodatek po polsku to nikt sie nie bedzie smial.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie rozumiem tego fenomenu. Czeszczyna mnie nie bawi, ruchy pana z brodą są zabawne, ale bez przesady. Tekst też niezbyt zabawny. Witaj potęgo Internetu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po polsku już to już nie będzie to samo. Poza tym obraz się tu liczy :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.