Facebook Google+ Twitter

JP2 – liczy się świętość. Już wkrótce lednickie Spotkania Młodych

Na Polach Lednickich w Wielkopolsce rozpoczęły się przygotowania do XV Spotkań Młodych. 4 czerwca 2011 r. pielgrzymi będą dziękować Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II za Jego dzieło świętości.

Lednicka Brama Ryba / Fot. Bartosz Stawowski, W24Zgodnie z tradycją zapoczątkowaną w 1997 roku na polach nad Jeziorem Lednickim pojawi się kilka tysięcy młodych ludzi, którzy już jako pokolenie JP2 dadzą dowód wierności, miłości i oddania Ojcu Świętemu, a także spotkają się z Bogiem i z drugim człowiekiem.

Tegorocznym zawołaniem Spotkań będzie hasło: „JP2 – Liczy się świętość!”

Jak było w Lednicy rok temu? Czytaj relację z 2010 roku

- Spotkanie odbędzie się w 20-lecie bierzmowania młodzieży świata, jakie odbyło się na VI Światowych Dniach Młodzieży w Częstochowie, kiedy to wspólnie płynęliśmy na falach pieśni „Abba, Ojcze” - mówi dla Wiadomości24 lider lednickich spotkań, duszpasterz akademicki Jan Góra OP. - W tym czasie także przypada 14-lecie przybycia do nas na Pole Lednickie Ojca Świętego w helikopterze. Papież wówczas przeprowadził nas, tam zgromadzonych, przez granicę czasu w III Tysiąclecie.

Lednica to jedno z przypuszczalnych miejsc, gdzie Mieszko I przyjął chrzest. Teraz miejsce te na swoje spotkania duszpasterskie wybrała młodzież, jako cel wspólnych modlitw w przesłaniu: Spowiedź! Eucharystia! Chrystus!

- Tutaj przypominamy sobie znaczenie chrztu i bierzmowania – wyjaśnia ojciec paulin. - Staramy się tu na nowo odkryć cel naszej drogi do domu Ojca naszego w niebie oraz wspólnie wybrać Chrystusa.

Spotkania lednickie okiem reporterów Wiadomości24: Galeria I, Galeria II


Daniel Sznajder, student inżynierii lądowej i środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego, od dość dawna ma spakowany swój plecak pielgrzyma. Rzecz jasna, tegoroczne pielgrzymowanie rozpoczął od Rzymu i beatyfikacji Jana Pawła II.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

oko
  • oko
  • 04.06.2011 14:35

Za 9 miesięcy znowu urodzi się kilkaset dzieci które nie mają ojca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.