Facebook Google+ Twitter

JSK Architekci zaprojektuje Stadion Narodowy

Mirosław Drzewiecki, minister sportu i turystyki, poinformował, że firma JSK Architekci zaprojektuje nowy Stadion Narodowy w Warszawie. Firma będzie na to miała prawie siedem miesięcy.

Firma JSK Architekci zaprojektuje Stadion Narodowy w Warszawie - powiedział minister sportu Mirosław Drzewiecki (L) na konferencji prasowej. W konferencji wziął udział Michał Borowski , prezes spółki Narodowe Centrum Sportu, która zajmie się budową stadionu i obiektów towarzyszących. / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiWłaśnie na tym stadionie ma się odbyć rozpoczęcie Mistrzostw Europy w 2012 roku. Wiemy także, że budowa rozpocznie się na początku 2009 roku, a oficjalne otwarcie Stadionu Narodowego dobędzie się w trzecim kwartale 2011 roku.

Niemiecka firma budowała między innymi stadion w Dusseldorfie i Berlinie. Spółka JSK nie tylko jest znana w Niemczech, ale także w Chinach czy Republice Południowej Afryki. W Polsce mogą się chwalić wygraniem konkursu na projekt stadionu na Euro 2012 we Wrocławiu oraz zrobieniem projektu stadionu Legii Warszawa.

Drzewiecki, uzasadniając swój wybór, podkreślił dwa czynniki, które najbardziej wpłynęły na wybór niemieckiej oferty. Jest to duże doświadczenie w projektowaniu stadionów sportowych oraz potencjał wykonawczy, który gwarantuje wykonanie prac w terminie. Minister Sportu i Turystyki oznajmił, że jego ministerstwo jest wstanie wyłożyć 60 milionów złotych na projekt tego stadionu.

Spółka JSK została założona w 1963 roku przez Helmuta W. Joosa. Obecnie pracuje w firmie ponad 150 architektów. W Polsce są trzy oddziały JSK Architekten (Warszawa, Sopot, Wrocław). Firma specjalizuje się w dużych projektach między innymi w obiektach sportowych i portach lotniczych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.