Facebook Google+ Twitter

JSW - państwo istnieje tylko teoretycznie!!!

W JSW nie tylko nie widać dominującego właściciela, jakim jest państwo, ale też nie ma rządu, którego rolą jest rządzenie a nie administrowanie tym krajem. Stosunek państwa do JSW pokazuje, że za rządów PO-PSL państwo istnieje teoretycznie!

W JSW nie tylko nie widać dominującego właściciela, jakim jest państwo, Chociaż Skarb Państwa posiada w tej spółce ponad 51% udziałów. Nie widać tutaj też rządu , którego rolą jest rządzenie a nie administrowanie tym krajem. Takie jest stanowisko rządu Ewy Kopacz w sprawie konfliktu w JSW!!!

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ewa-kopacz-zwiazki-zawodowe-nie-odwolaja-prezesa/gtede

Chciałbym też przypomnieć pani premier, że Polska zgodnie z Konstytucją RP nie opiera się na gospodarce wolnorynkowej, lecz społecznej gospodarce rynkowej. Ta zasadnicza różnica przekłada się na rolę państwa w gospodarce.

W zasadzie tym, czym zajmuje się obecnie rząd PO-PSL to kontynuowaniem nagonki na górników oraz broniących ich związkowców oraz uporczywą obroną stołka samego prezesa JSW za pomocą sił policji, które użyły przeciwko górnikom brutalnej przemocy w wyniku, której jeden z górników nieomal nie stracił oka.

http://niezalezna.pl/64081-policjant-strzelil-gornikowi-z-jsw-w-glowe-efekt-peknieta-czaszka-i-obrzek-mozgu

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3745443,strajk-jsw-policja-uzyla-broni-12-osob-poszkodowanych-pod-jsw-nowe-zdjecia-wideo,id,t.html


Co chciałbym z całą mocą podkreślić, jak długo jestem związkowcem, – czyli od czasu stanu wojennego nie spotkałem się z sytuacją, w której władza strzela do społeczeństwa? Nie ma żadnego uzasadnienia do tego typu działań. W każdym cywilizowanym kraju po takim zdarzeniu rząd po naciskiem mediów podałby się do dymisji a w Polsce udają, że nic się nie stało, bo tylko policjanci bronili się przed atakami ze strony górników i to oczywiście górnicy te ataki spowodowali.

Dlatego też dla pełności obrazu sytuacji, pragnę czytelnikom przedstawić film, który jest dowodem prowokacji policyjnej w wyniku, której doszło do zamieszek przed JSW. Proszę czytelników o zwrócenie uwagi na kilku zamaskowanych mężczyzn, którzy rzekomo wciągają jedną z demonstrujących osób i próbują zaprowadzić tego człowieka do drzwi wejściowych do JSW, gdzie stoi pluton policji.
Podczas tego przejścia jeden z zamaskowanych mężczyzn wchodząc w pluton policji, pokazuje policjantom blaszaną dyskietkę, po czym zostaje wpuszczony do środka kordonu policji z przodu kolumny. Ten scenariusz jest tak skonstruowany, aby górnicy myśleli, że policja próbuje wciągnąć jednego z demonstrantów w celu sprowokowania ataku ze strony samych górników. Aby prowokacja była jeszcze większa, niewidoczny z tyłu, pluton policji stojący z tyłu, wybiega i rzuca w kierunku górników granaty hukowe. Wkrótce potem następuje użycie policyjnej polewaczki.

http://youtu.be/Lx_i7WCjUuE?list=FLbV5e0_x5iUiW1OSQKDG_Fw

Ze swej strony proszę czytelników o interwencję w tej sprawie u Ministra Spraw Wewnętrznych oraz pani Ewy Kopacz – premier rządu RP.

Kolejną niedopuszczalną rzeczą, jaka się tutaj zdarzyła jest wtargnięcie policyjnych sil prewencji na teren pobliskiego szpitala, gdzie schronili się ranni górnicy. To postępowanie przypomina działania sił gestapo w okresie okupacji a nie działania sił porządkowych w państwie prawa.

http://vod.gazetapolska.pl/9134-policja-atakuje-szpital-w-jastrzebiu-zdroju

Chciałbym też za pośrednictwem naszego portalu wystosować apel do samych prewencyjnych sił policji uczestniczących w pacyfikowaniu górników przed JSW.

Panowie policjanci waszą rolą nie jest obrona interesów obecnej władzy a obrona bezpieczeństwa obywateli. Co chciałbym tutaj podkreślić w tym przypadku Wy nie bronicie porządku czy bezpieczeństwa publicznego, lecz wyłącznie interesów obecnej władzy politycznej, która się Wami posługuje w celu złamania górników. Stoicie po niewłaściwej stronie. Opamiętajcie się!!! – Nie tylko możecie, ale powinniście zdecydowanie odmówić rozkazu strzelania do ludzi!!! W przypadku śledztwa prokuratury, rządzący umyją ręce a Wy poniesiecie pełną odpowiedzialność za te haniebne czyny!!!

Również w tej sytuacji całkowicie dla mnie, – jako obywatela tego kraju jest niezrozumiała postawa prezydenta Bronisława Komorowskiego, który niczym struś schował tutaj głowę w piasek. I nic nie robi w tej sprawie. Tutaj jest dowód na to, czym prezydent RP, jako głowa państwa – zajmował się od początku strajku w JSW.

http://www.prezydent.pl/aktualnosci/kalendarz/

Zgadzam się z tym, że rolą prezydenta nie jest opowiadanie się po jakiejkolwiek ze stron konfliktu. I tego od pana nie oczekuję. Ale jako obywatel, związkowiec i samorządowiec oczekuję od pana – włączenia się, jako głowy państwa do rozwiązania tego konfliktu – poprzez powołanie Rady Gabinetowej, której zadaniem będzie rozwiązania tej dramatycznej sytuacji kryzysowej, która ma miejsce w JSW. Jeśli ta sytuacja pana przerasta to niech pan się po prostu poda do dymisji a nie liczy na to, że ten dramatyczny konflikt społeczny rozwiąże się sam!!!

Problem z samym prezesem JSW nie jest tylko taki, że traktuje tę spółkę, jako swój prywatny folwark, w której on sam jest nieomylnym menedżerem, ale jest popierany przez finansistów, którzy rekomendacje dla JSW uzależnili od wprowadzenia ostrych cięć na funduszu płac, czego wyrazem jest pakiet oszczędnościowy, który Zagórowski próbuje jednostronnie wprowadzić, tłumacząc to niskimi cenami węgla koksowego na świecie.

Dlatego właśnie prezes Zagórowski wydał swoją prywatną wojnę górniczym związkom zawodowym, co jest bardzo na rękę obecnym antypolskim władzom, którzy chcą, aby polscy pracownicy byli traktowani niczym wyrobnicy w swoim własnym kraju. Zarówno środowiska biznesowe jak i finansowe robią wszystko, aby właśnie tak się stało!!!

http://www.strefabiznesu.dziennikzachodni.pl/wideo/balcerowicz-media-zbyt-czesto-pokazuja-protestujacych-jako-ofiary

http://polska.newsweek.pl/balcerowicz-marksizm-i-zwiazki-zawodowe-maja-sie-w-polsce-dobrze,artykuly,355451,1.html

Sam Leszek Balcerowicz jest mi dobrze znany. Ten człowiek to niezwykle przebiegły oszust oraz patologiczny kłamca, którego główną rolą w tym kraju było i jest stworzenie możliwości do zarobieniu kolosalnych pieniędzy na wysprzedaży majątku narodowego przez zagraniczne instytucje finansowe – takie jak bank inwestycyjny J.P Morgan, w którym sam Balcerowicz pracował, jako członek Rady Międzynarodowej tego banku i interesy tego banku właśnie reprezentował, – jako główny reformator oraz minister finansów tego kraju.

Co ciekawe to właśnie ten bank był jednym z głównych doradców prywatyzacyjnych JSW, na co sama spółka wydal kolosalne pieniądze. I dlatego właśnie Balcerowicz tak zaciekle atakuje związki zawodowe w tym kraju. W jego opinii polscy pracownicy powinni być wyrobnikami pracującymi na rzecz swoich nieomylnych i bardzo dobrze opłacanych menedżerów!!!

W ostatnim momencie z mediów dowiedziałem się, że prokuratura w Gliwicach wydala oświadczenie, że strajk ten jest nielegalny i związkowcy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności finansowej, jeśli nie zakończą tego strajku. Wydana prawna opinia w tej sprawie, na której to opiera się zarząd JSW ma charakter jednoznacznie zastraszający!!!

http://www.nettg.pl/news/127262/gornictwo-jakie-konsekwencje-za-nielegalny-strajk


Nie mam, co do tego żadnej wątpliwości, że ta szybka decyzja sądu w tej sprawie została wydana na polityczne zamówienie ze strony rządzących i ma na celu zastraszenie samych związkowców oraz zasianie zwątpienie wśród samych strajkujących górników. W moim przekonaniu jest to zastosowanie dobrze mi znanych elementów socjotechniki dla złamania tego strajku. Ludzie nieznający się na socjotechnice oraz o słabej strukturze psychiki mogą ulec tej presji i wycofać się z tego strajku. I o to zdaje się właśnie chodzi samym rządzącym.

Jednocześnie z udziałem ministra Komołowskiego mają ruszyć kolejne rozmowy pomiędzy stroną związkową a zarządem na temat rozbieżności w realizowanym przez zarząd pakiecie oszczędnościowym, co mi przypomina na użycie wobec związkowców strategii „kija i marchewki”.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nagly-zwrot-w-sprawie-jsw-rzad-ma-nowe,144,0,1711760.html

Wydaje się być całkowicie niezrozumiałym, że w dalszym ciągu administratorzy tego kraju bronią stanowiska prezesa JSW niczym niepodległości. Nie mam, co do tego żadnych wątpliwości, że Rada Nadzorcza nie pełniła funkcji nadzorczej w stosunku do JSW, lecz umożliwiała na niekontrolowane wyprowadzenie pieniędzy na szkodę spółki w wysokości blisko 100 mln złotych. Te rzekomo zgodne z prawem transakcje finansowe są dowodem istnienia klientelizmu politycznego oraz oczywistego kumoterstwa, za co teraz mają zapłacić sami górnicy.

http://www.solidarnosckatowice.pl/pl-PL/umowy_na_100_mln_zl_w_jsw.html

Większość mediów w Polsce w sposób niezwykle stronniczy pokazuje przyczyny konfliktu w JSW. Dlatego warto tutaj oglądać telewizję Trwam czy telewizję Republika.

http://tv-trwam.pl/film/oszukana-zaloga-jsw
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Widzę, że mój komentarz wzbudził emocje. Możliwe, że jest to efekt, iż różnie postrzegamy kwestie górników. Aby wyjaśnić swój punkt widzenia i uniknąć nie porozumień napisałem artykuł pt. „W obronie górników” i zamieściłem go dziś na stronie Wiadomości 24. Serdecznie zapraszam do lektury
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Dariusz Perszewski -
poruszyły mnie brutalne sceny, kiedy zamaskowany motłoch walczy o co? dla kogo? z kim?

O ile pamiętam, przewodnia siła związkowa odcięła się od tych ekscesów. Tak więc bandyterka dostała od policji to, co powinna dostać.

Ps. Ponieważ mam 75 lat, niewiele w życiu miałam "różowości", ale pamiętam jedną: po roku pracy (na statusie emerytki) u emerytki we Włoszech, dostałam trzynastą pensję!
Dziś, patrząc na PIT do rozliczenia stwierdzam, że otrzymuję 12 emerytur, bo trzynasta (z naddatkiem) idzie na podatek.
Tyle względem różowości, o której Pan wie tyle, ile zasłyszy opowiastek od babci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Źle odebrał Pan moje intencje. Nie twierdzę, że nie należy walczyć o swoje, uważam jedynie, że istnieją cywilizowane sposoby walki. Widział Pan żeby strajkujący lekarze rzucali w policjantów (zrozumiałbym, że w polityków, ale policję?) kostką brukową? W Polsce jest mnóstwo grup zawodowych niezadowolonych ze swojej sytuacji, w tym w dużej części nie ma związków zawodowych, ale jak nagle wszyscy zaczną atakować nie wiadomo z jakiej racji policję (kolejną grupę zawodową, która również w luksusach się nie pławi) to nikomu lepiej nie będzie.

"Mam pytanie, po co ci ludzie pchali się do władzy jeśli jedyne co potrafią to likwidować miejsca pracy" - tu proszę nie obrażać miłościwie nam panujących, gdyż sami stworzyli tysiące miejsc pracy w administracji publicznej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest o czym dyskutować ponieważ sytuacja nie jest czarno-biała. Górnicy to ludzie doprowadzeni do rozpaczy. Poodbierano im wysokie pensje i świadczenia a teraz chce się im odebrać samą pracę, doszli do muru i nie mają się już gdzie cofać. Czy mają teraz całymi rodzinami jechać pracować do Niemiec, bo najwięksi pracodawcy na Śląsku zostaną zamknięci?

Co najgorsze kopalnie same w sobie były by rentowne gdyby nie ogromne uposażenia i odprawy dla prezesów i dyrektorów, gdyby nie różnego rodzaju machloje wyprowadzające pieniądze z kopalń. Czechom opłaca się dawać polskim górnikom podobne pensje, jakie mają górnicy w polskich spółkach i Czesi nie bankrutują. Polski rząd jako właściciel spółek węglowych jest odpowiedzialny za zły stan kopalń. Jedyne rozwiązanie jakie widzi polska władza to zamykanie kolejnych kopalń. Mam pytanie, po co ci ludzie pchali się do władzy jeśli jedyne co potrafią to likwidować miejsca pracy, niech oddadzą władzę jeśli tylko takie kwalifikacje mają. Osobiście nie dziwie się górnikom, że reagują frustracją. Ciężko pracują pod ziemią a szefowie kopalń z nadania rządu biorący po 50 000 do 80 000 zł miesięcznie jedyne co potrafią robić to przygotowywać kolejne kopalnie do likwidacji. Za co oni biorą takie ogromne pieniądze?

Rządzący musieli by ustąpić, lub oddać władzę gdyby protesty górników zostały poparte przez inne grupy zawodowe. Niedawno rząd szarpał się z lekarzami i rolnikami, teraz z górnikami, po nich będą następne grupy społeczne. Wszystkich rząd rozgrywa pojedynczo, najpierw w telewizji pokazywali jak dużo lekarze zarabiają i zniechęcano społeczeństwo do lekarzy sugerując, że wszyscy jada na łapówkach. Następnie pokazywano drogie zagraniczne traktory, którymi wożą się rolnicy, by pokazać polakom jacy rolnicy są bogaci. Teraz mówi się jak dużo zarabiają górnicy. Wszystko to propaganda, by rozbijać poczucie wspólnoty między ludźmi. To czego władza się boji to, że duża część społeczeństwa mogła by poprzeć np. górników.

Niestety reszta polaków nie reaguje, patrzą tylko jak kolejne grupy protestują i każdy czeka na swoją kolej, kiedy władza w Polsce zabierze się za niego.
PS. Panie Bartłomieju Bąk co pan by proponował górnikom, co powinni robić? Czy potulnie podporządkować się i zacząć już pakować walizki, bo dla wszystkich pracy na Śląsku nie starczy? Czy może jest inne rozwiązanie? Obawiam się, że władza może się powstrzymać przed niszczeniem jakiejś części Polski tylko w tedy gdy napotka w danym rejonie opór.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Dariuszu, jeśli protestujący uważali, że rzucając kostką brukową w policjantów uratują swoją kopalnie to są po prostu idiotami, a jeśli tak nie myśleli to są zwyczajnymi zadymiarzami. O czym tu dyskutować?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do pani Jadwigi Kowalczyk

Przykro mi, że panią poruszyły brutalne sceny z filmu, w którym do górników strzela policja a górnicy rzucają kostką brukową. Może w pani świecie wszystko jest bardziej różowe, ale niestety ich życie to nie bajka. Jeśli ktoś chce górnikom i ich rodziną poderżnąć gardła zamykając na Śląsku ostatnich pracodawców to myślę, że mają prawo się bronić. Metody drastyczne? Co pani by im radziła? Przebrać się w fikuśne ciuszki i zamiast manifestacji związkowej zrobić tęczową manifestację?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Szolc - jeśli to, do czego strzelała policja nazywa pan "społeczeństwem" to ja jestem matka Joanna od Aniołów. A poza tym - kogo teraz będą forsować związki na prezesa jastrzębskiej Spółki? Macie już swojaka, który przywróci stary porządek? Bo patrząc na wasze poczynania - jeśli nowy prezes nie będzie szedł na smyczy związków - zaczniecie znowu strajkować czyli podcinać gałąź, na której wygodnie siedzicie.
Pan Duda jako stary wojak zachowuje się jak babka w Samych Swoich: granat w łapę i sprawiedliwość musi być po naszej stronie.
Ps. Ilu otumanionych robiło uliczną hecę, a ilu poszło na zwolnienia lekarskie i urlopy, żeby w tym "strajku" nie brać udziału?

Komentarz został ukrytyrozwiń

I to wszystko przez Kaczyńskiego! Leszek Małkowski na własne oczy widział, jak Kaczyński się dogadywał z szefem KGB. Słyszał dokładnie rozkazy z Moskwy. Dzięki temu może nas teraz ostrzec przed złym PiSem i naprowadzić nas na drogę jedynej partii dbającej o interes Polaków, jedynej partii obywatelskiej - Platformy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To są zamieszki inspirowane przez obcą agendę, czyli KGB/ PiS w celu destabilizacji Państwa. Jeden z rolników-demonstrantów, wykrzyknął do kamery - "przemysł zniszczony", czym się zdradził - że dopłaty i rozpędzanie dzików to tylko przykrywka. Widać to też po zachowaniu wodzusiów. Jeden będzie dymisjonował min. Sawickiego, drugi wywoływał 4 powstanie śląskie i zwalniał prezesa spółki węglowej, a trzeci groził posłom. Małe prezesiki. Obojętnie jak się skończą te strajki, KGB/PiS już wygrało. Nierolnicy nalatują na rolników, niegórnicy na górników, ci się odgryzają, a dyspozytor w Moskwie kręci sobie młynka palcami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obejrzałem filmik i zobaczyłem bydło. Bydło rzucające czym popadnie w policjantów. A tu, na łamach portalu wielkie oburzenie związkowca, że policyjna prowokacja. Weź się człowieku zastanów co bredzisz. Niech sie ten motłoch cieszy, że policja nie użyła wobec nich ostrej amunicji. Rozumiem protesty, ale atakowanie policji to wyraz prymitywności i głupoty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.