Facebook Google+ Twitter

Jubileusz Henryka Kuźniaka w Filharmonii Łódzkiej

17 marca o godz 19 w Filharmonii Łódzkiej odbędzie się koncert z okazji 75. urodzin Henryka Kuźniaka - kompozytora muzyki filmowej m.in. do "Vabanku", "Seksmisji" czy telewizyjnej m.in. do serialu "Na kłopoty Bednarski".

Henryk Kuźniak / Fot. mat. organizatoraW pierwszej części jubileuszowego koncertu w Gmachu Filharmonii Łódzkiej usłyszymy muzykę wykonywaną przez Orkiestrę symfoniczną Filharmonii Łódzkiej, którą poprowadzi słynny dyrygent, kompozytor i pianista - Jerzy Maksymiuk. W drugiej części solistami będą: Paweł Perliński (fortepian), Wojciech "Malina" Kowalewski (instrumenty perkusyjne), Jakub Waszczeniuk (trąbka).

Henryk Kuźniak jest absolwentem studiów muzykologicznych na Uniwersytecie Warszawskim. 20 lat swojego życia poświęcił pracy w Wytwórni Filmów Dokumentalnych. Następnie dzięki rządowi Francuskiemu (przyznane stypendium) odbył staż w studiu muzyki eksperymentalnej u Pierre'a Schaeffera w Paryżu, gdzie rozpoczęła się jego przygoda z muzyką filmową. W 2005 r. kompozytor otrzymał odznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej", która jest przyznawana osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury.

Henryk Kuźniak jest laureatem wielu nagród m.in. Festiwalu Filmowego w Holandii, Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Krótkometrażowych w Krakowie czy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku. Był bohaterem IX Festiwalu Muzyki Filmowej, organizowanego przez łódzkie Muzeum Kinematografii i Stowarzyszenie Miłośników off Kultury SMoK.

Przypomnijmy sobie niezapomniany temat z filmu "Vabank"


Myślę, że warto zarezerwować sobie wieczór z lubianą muzyką filmową, której twórcą jest Henryk Kuźniak.

Ceny biletów:
I strefa
40 zł normalne
30 zł ulgowe

II Strefa
30 zł normalne
20 zł ulgowe

Filharmonia Łódzka, ul. Narutowicza 20/22

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.