Facebook Google+ Twitter

Jubileusz kina w Ostrowcu Świętokrzyskim

W bieżącym roku Kino "Etiuda" w Ostrowcu Świętokrzyskim obchodzi swój jubileusz, a ściślej mówiąc, dwa jubileusze: 55-lecie istnienia kina w mieście i 10. rocznicę jego funkcjonowania w strukturach organizacyjnych Miejskiego Centrum Kultury

Kino Etiuda w Ostrowcu Świętokrzyskim / Fot. Krzysztof KrzakKino "Etiuda" (dawniej: "Przodownik" - jak przystało na hutniczy gród) ostało się jako jedyne z czterech istniejących onegdaj na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Nie ma już "Hutnika" przy ulicy Kilińskiego, zniknęła "Zorza", mieszcząca się na rynku dzielnicy Denków, mało kto pamięta też o "Bajce" w Częstocicach... Pod obecną nazwą funkcjonuje ono od 2000 roku, a zawdzięcza ją niestrudzonemu propagatorowi sztuki filmowej w mieście i swemu kierownikowi, Waldemarowi Włodarczykowi.

Ostrowieckie kino dysponuje obecnie 464 miejscami na widowni oraz nowoczesnym systemem nagłaśniającym Dolby Stereo Surround. Odbywają się tu liczne miejskie imprezy kulturalne, ale także stricte filmowe: Festiwal sztuki Filmowej, Ostrowieckie Spotkania Filmowe, Majowe Spotkania z Kinem Artystycznym, maratony filmowe i działa Artystyczny Klub Filmowy Kina "Etiuda", skupiający miłośników kina niekomercyjnego.

14 listopada rozpoczną się IX Ostrowieckie Spotkania Filmowe. Zainauguruje je pokaz filmu "Podróż do wnętrza ziemi - 3D" w technice cyfrowej. Cyfrowej przyszłości kinematografii będzie tez poświęcona prelekcja poprzedzająca projekcję. Jubileuszowy charakter tegorocznych spotkań filmowych podkreśli niespotykana dotąd liczba trzech pokazów przedpremierowych. Będą to "Rumba" (francusko - belgijska komedia w reżyserii Dominique Abel i Fiony Gordon); "Milczenie Lorny" (dramat obyczajowy francusko - belgijsko - niemiecko -włoski, wyreżyserowany przez Jeana - Pierre'a i Luca Dardenne, nagrodzony Złotą Palmą za scenariusz na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes) i "Rusałka" (rosyjski dramat w reżyserii Anny Melikyan, który zdobył nagrody na festiwalach filmowych Berlinale i Soundance). Oprócz tego - węgierski obraz "1956: wolność i miłość", francuskie "Niebo nad Paryżem" i będące ucztą dla melo - i kinomanów: "Control", film opowiadający o życiu i karierze Iana Curtisa z zespołu Joy Division oraz "Across The Universe", komedia romantyczna z muzyką zespołu The Beatles.Plakat z programem IX Ostrowieckich Spotkań Filmowych / Fot. www.kino.etiuda.o-c.pl

Bilety na przegląd filmowy można kupować i rezerwować już od 3 listopada. Cena pojednczego biletu wynosi 12 zł, ulgowy - 10 zł i w karnecie na 7 filmów. Impreza zakończy się 20 listopada.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.