Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27376 miejsce

Jubileusz orkiestry górniczej z Konina

Orkiestra Dęta KWB Konin S.A. w Kleczewie gra już 55 lat. W tym roku obchodzi swój jubileusz. To jedna z najlepszych orkiestr dętych w kraju.

Orkiestra Dęta KWB Konin / Fot. Archiwum Orkiestry Dętej KWB KoninObchody rozpoczną się 19 kwietnia uroczystą mszą św. w kościele p.w. św. M. Kolbe w Koninie. Tuż po niej muzycy udadzą się na grób pierwszego dyrygenta orkiestry - Jana Józefiaka.

Główne obchody jubileuszowe odbędą się jednak w maju. 15 maja orkiestra dęta wystąpi podczas koncertu galowego w Górniczym Domu Kultury ,,Oskard" w Koninie. Jest to koncert skierowany do społeczeństwa miasta Konina oraz wszystkich miłośników orkiestry górniczej.

Muzykom towarzyszyć będą zaproszeni artyści. Tym razem z orkiestrą wystąpią soliści Teatru Wielkiego w Łodzi: Patrycja Krzeszowska - sopran; Rafał Pikała - bas; Krzysztof Marciniak - tenor. Na fortepianie zagra uczestnik m.in. XV Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego, pianista Piotr Szychowski.

Gala rozpocznie się o godzinie 18.00. Wstęp wolny!

Dzień później, tj. 16 maja orkiestra powtórnie wykona swój program. Będzie to koncert dla pracowników KWB Konin oraz zaproszonych gości. Wstęp za okazaniem zaproszenia. Orkiestrą dyryguje Wojciech Jankowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.