Facebook Google+ Twitter

Jubileusz z perspektywy Kaszub

Wiadomości24.pl - największy serwis dziennikarstwa obywatelskiego. Tak ma być .... i rosnąć - siłą redakcji i autorów. Gratulacje - dla wszystkich!

Po osiedleniu się na Kaszubach przed kilkunastoma laty, powoli poznawałam tutejszą kulturę, mieszkańców i ich "sposoby na życie". Uznałam, że poruszając się w zatęchłej atmosferze zwyczajów i tradycji, zamykają się na "nowe", nie wykazując dostatecznego zainteresowania własnym rozwojem i rozwojem miejscowości, w której żyją. Jako osoba z zewnątrz, wyraziście postrzegałam symptomy marazmu obecne w różnych dziedzinach życia mieszkańców. Usiłowałam to zmienić, przekazując moje spostrzeżenia w lokalnej prasie papierowej; z różnym skutkiem - dla mnie też.

W sierpniu 2007 roku, zmobilizowana przez moje środowisko polityczne artykułem zamieszczonym w Wiadomościach24.pl, zaprotestowałam przeciwko planom władz Gdańska,
zamierzającym usunąć pomnik ku czci żołnierzy poległych na Westerplatte w czasie II wojny światowej. I tak to się zaczęło.

Zachęcona miłym przyjęciem, związałam się z serwisem i chyba polubiliśmy się, bo zawsze spotykam się z życzliwością i zrozumieniem redakcji, a w trudniejszych dla mnie przypadkach, skuteczną pomocą.

Z koleżeństwem, na początku tak miło się nie układało. Za poglądy polityczne "przeczołgano" mnie kilkakrotnie. W miarę upływu czasu, wiele koleżanek i kolegów darowało mi moje "skrzywienie" ideologiczne i nawet zaprzyjaźniliśmy się. Jednak nie wszyscy potrafią być elastyczni i obiektywni. Podobnego - jak mnie spotkało - przyjęcia, doświadczają zwłaszcza nowi autorzy. Poddawani brutalnym aktom poniżenia, zdarza się, opuszczają serwis. Ataki te, na ogół nie dotyczą poruszanych w tekście kwestii merytorycznych, ale mają charakter personalny - niestety. Nie wiem, może to taka "uroda" portali internetowych, ale mnie takie zachowania napawają odrazą. Martwi mnie, że redakcja niespecjalnie panuje nad niekulturalnymi autorami, a interwencje obrażanych bywają mało skuteczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 16.06.2009 16:41

Steniu, mam identyczne obserwacje; dla mnie - bardzo smutne przemyślenia a`propos redagowania serwisu. Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.06.2009 13:17

+

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.06.2009 11:41

No to ja klikam w piata gwiazdke, bo nie jestem taka.
Znaki zniknely niekotre, oj!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Podobnego - jak mnie spotkało - przyjęcia, doświadczają zwłaszcza nowi autorzy. Poddawani brutalnym aktom poniżenia, zdarza się, opuszczają serwis. Ataki te, na ogół nie dotyczą poruszanych w tekście kwestii merytorycznych, ale mają charakter personalny - niestety." I dalej: "Wydaje mi się, że niezbyt szczęśliwym rozwiązaniem jest brak opcji autoryzowania gwiazdek. Ta anonimowość rodzi pokusę "dołożenia" nielubianemu autorowi - bo złośliwców i u nas dostatek." Pani Steniu! Czego, jak czego, ale takiego właśnie "dostatku" w naszym pięknym kraju mamy takie nadwyżki, że na pewno go nigdzie nie zabraknie! W przekroju społecznym tacy właśnie jesteśmy... niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Mam nadzieję, że jubileuszowe resume pozwoli redakcji i nam, autorom, na przemyślenia dotyczące wzajemnych relacji i naprawę ewentualnych uchybień w nurtujących społeczność kwestiach." - dobrze powiedziane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zawsze - punkt dla Steni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Ataki te, na ogół nie dotyczą poruszanych w tekście kwestii merytorycznych, ale mają charakter personalny - niestety." - ważne zdanie i w wielu przypadkach prawdziwe. Ocena powinna dotyczyć treści i formy artykułu, tj. tego, czy poruszana kwestia jest istotna i została przedstawiona w sposób, który przemawia do czytelnika. Do CZYTELNIKA, czyli do tej grupy odbiorców, do której autor ją kieruje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.