Facebook Google+ Twitter

Jubileusz z perspektywy Kaszub

Wiadomości24.pl - największy serwis dziennikarstwa obywatelskiego. Tak ma być .... i rosnąć - siłą redakcji i autorów. Gratulacje - dla wszystkich!

Po osiedleniu się na Kaszubach przed kilkunastoma laty, powoli poznawałam tutejszą kulturę, mieszkańców i ich "sposoby na życie". Uznałam, że poruszając się w zatęchłej atmosferze zwyczajów i tradycji, zamykają się na "nowe", nie wykazując dostatecznego zainteresowania własnym rozwojem i rozwojem miejscowości, w której żyją. Jako osoba z zewnątrz, wyraziście postrzegałam symptomy marazmu obecne w różnych dziedzinach życia mieszkańców. Usiłowałam to zmienić, przekazując moje spostrzeżenia w lokalnej prasie papierowej; z różnym skutkiem - dla mnie też.

W sierpniu 2007 roku, zmobilizowana przez moje środowisko polityczne artykułem zamieszczonym w Wiadomościach24.pl, zaprotestowałam przeciwko planom władz Gdańska,
zamierzającym usunąć pomnik ku czci żołnierzy poległych na Westerplatte w czasie II wojny światowej. I tak to się zaczęło.

Zachęcona miłym przyjęciem, związałam się z serwisem i chyba polubiliśmy się, bo zawsze spotykam się z życzliwością i zrozumieniem redakcji, a w trudniejszych dla mnie przypadkach, skuteczną pomocą.

Z koleżeństwem, na początku tak miło się nie układało. Za poglądy polityczne "przeczołgano" mnie kilkakrotnie. W miarę upływu czasu, wiele koleżanek i kolegów darowało mi moje "skrzywienie" ideologiczne i nawet zaprzyjaźniliśmy się. Jednak nie wszyscy potrafią być elastyczni i obiektywni. Podobnego - jak mnie spotkało - przyjęcia, doświadczają zwłaszcza nowi autorzy. Poddawani brutalnym aktom poniżenia, zdarza się, opuszczają serwis. Ataki te, na ogół nie dotyczą poruszanych w tekście kwestii merytorycznych, ale mają charakter personalny - niestety. Nie wiem, może to taka "uroda" portali internetowych, ale mnie takie zachowania napawają odrazą. Martwi mnie, że redakcja niespecjalnie panuje nad niekulturalnymi autorami, a interwencje obrażanych bywają mało skuteczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 16.06.2009 16:41

Steniu, mam identyczne obserwacje; dla mnie - bardzo smutne przemyślenia a`propos redagowania serwisu. Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.06.2009 13:17

+

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.06.2009 11:41

No to ja klikam w piata gwiazdke, bo nie jestem taka.
Znaki zniknely niekotre, oj!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Podobnego - jak mnie spotkało - przyjęcia, doświadczają zwłaszcza nowi autorzy. Poddawani brutalnym aktom poniżenia, zdarza się, opuszczają serwis. Ataki te, na ogół nie dotyczą poruszanych w tekście kwestii merytorycznych, ale mają charakter personalny - niestety." I dalej: "Wydaje mi się, że niezbyt szczęśliwym rozwiązaniem jest brak opcji autoryzowania gwiazdek. Ta anonimowość rodzi pokusę "dołożenia" nielubianemu autorowi - bo złośliwców i u nas dostatek." Pani Steniu! Czego, jak czego, ale takiego właśnie "dostatku" w naszym pięknym kraju mamy takie nadwyżki, że na pewno go nigdzie nie zabraknie! W przekroju społecznym tacy właśnie jesteśmy... niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Mam nadzieję, że jubileuszowe resume pozwoli redakcji i nam, autorom, na przemyślenia dotyczące wzajemnych relacji i naprawę ewentualnych uchybień w nurtujących społeczność kwestiach." - dobrze powiedziane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zawsze - punkt dla Steni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Ataki te, na ogół nie dotyczą poruszanych w tekście kwestii merytorycznych, ale mają charakter personalny - niestety." - ważne zdanie i w wielu przypadkach prawdziwe. Ocena powinna dotyczyć treści i formy artykułu, tj. tego, czy poruszana kwestia jest istotna i została przedstawiona w sposób, który przemawia do czytelnika. Do CZYTELNIKA, czyli do tej grupy odbiorców, do której autor ją kieruje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.