Facebook Google+ Twitter

Jubileuszowa Autorska Wystawa Zbiorów Rafała Szwarackiego

30 października w Bytomiu odbędzie się jubileuszowa, autorska wystawa zbiorów Rafała Szwarackiego - prezesa Kolekcjonerskiego Fan Clubu Muzycznego.

Rafał i jego kolekcja płyt / Fot. Rafał SzwarackiRafał Szwaracki, urodził się 8 lipca 1981 roku w Tarnowskich Górach i z racji tego, iż jest od urodzenia osobą niepełnosprawną i choruje na epilepsję, w tym mieście również ukończył szkołę specjalną. Od dzieciństwa interesuje się muzyką - wychował się na takich grupach jak Fasolki, Top One czy Fanatic. Już w Latach 90-tych, jako młody chłopak, działał przy gminnym zespole RAMM, którzy tworzyli Roman Hadrysiewicz, Andrzej Kudlek, Marian Galas i Marian Czapla.

Kolekcjonowaniem płyt winylowych i CD, kaset magnetofonowych, taśm szpulowych, kaset VHS i płyt DVD zajął się na poważnie w wieku 14 lat (1995r.) Rafał może poszczycić się też kilkoma autografami takich wokalistów i zespołów jak: Boys, Kombii, Papa Dance, Goombay Dance Band, Whiskey River, Andrzeja Rybińskiego, Mariusza Kalagi, Top One, ś.p. Mirka Breguły z grupy Universe, Krzysztofa Krawczyka, a nawet Thomasa Andersa z zespołu Modern Talking.
Rafał założył Kolekcjonerski Fan Club Muzyczny w 2009 roku. Ma on służyć upamiętnieniu historii muzyki i film fonograficznych działających w latach 80-tych i 90-tych (Polmark, Caston, Blue Star, Silverton, Laser Sound, czy Snake's Music i Ania Box Music).

Od marca 2010 roku są organizowane wystawy kolekcji Rafała pod patronatem stowarzyszenia „ROH” (Krupski Młyn, Koszęcin, Tworóg, Radzionków, Tarnowskie Góry).

Uroczyste otwarcie wystawy zbiorów Rafała odbędzie się 30 października o godzinie 17 w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1, przy ulicy Powstańców Warszawskich 12 w Bytomiu. Za oprawę muzyczną odpowiadają Emi Band oraz uczniowie z bytomskiej szkoły muzycznej – Bronix Music Studio. Wstęp wolny.

Strona www Kolekcjonerskiego Fan Clubu Muzycznego Rafała Szwarackiego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.