Facebook Google+ Twitter

Jubileuszowa Rawa Blues już w sobotę!

Już w najbliższy weekend na scenie katowickiego Spodka odbędzie się wyjątkowa - bo jubileuszowa - edycja Rawy Blues, najstarszego w Polsce, cenionego w całej Europie i jednego z największych na świecie festiwali muzyki bluesowej.

Rawa Blues / Fot. ze strony festiwaluFestiwal wystartuje po raz trzydziesty. Organizatorzy, z okazji jubileuszu Rawy, postanowili zaprosić artystów, którzy na wcześniejszych edycjach festiwalu zostawili po sobie niezatarte ślady.

- Zdecydowaliśmy, że na jubileusz zostaną zaproszone postacie światowego bluesa, których występ na Rawie szczególnie zapadł w pamięci fanom. Stąd pomysł retrospekcji tego najlepszego dorobku Festiwalu - mówi dyrektor festiwalu, Irek Dudek.

Warto dodać, że w tym roku gości zagranicznych będzie więcej niż na jakiejkolwiek poprzedniej edycji festiwalu. I tym razem na scenie znowu zobaczymy: Jamesa Blood Ulmere & Vernona Reid, Ricka Estrin & The Nightcats with Charlie Baty, Nore Jean Bruso i Irka Dudka. Oprócz tego galę uświetnią: Bogdan Szweda & Easy Rider, Marek Makaron Trio feat. Minix, St. James Hotel, Boogie Chilli. Wśród zespołów konkursowych: Jazz Sphere, Zgredybillies, Why Ducky? The Plants, The River, Break Maszyna, Przytuła & Kruk, Jaw Raw.

Parę słów o tegorocznych perełkach

James Blood Ulmer wraz z zespołem Memphis Blood oraz Vernon Reid wystąpią w tym składzie tylko na Rawie. W takim samym składzie zagrali na 25 festiwalu, w kapitalny sposób łącząc elementy bluesa, funky i jazzu, co spotkało się z owacyjnym przyjęciem przez publiczność.
Ricka Estrin & The Nightcats with Charlie Baty także przypomną Rawę sprzed 5 lat, na której zostali pokochani za satyryczne, ostre teksty i kapitalne solówki.

W pamięci fanów festiwalu pozostanie koncert Nory Jean Bruso z 2006 roku, na którym artystka jeden z utworów zaśpiewała bez mikrofonu. Ciemnoskóra wokalistka na pewno i tym razem porwie publiczność swoim charakterystycznym, pazurowo - bluesowym głosem. Znając Ireneusza Dudka, jego występ także wzbudzi wśród zgromadzonej publiczności głośny aplauz. Koncert gwiazdy uświetni zaprezentowanie materiałów ze swojej najnowszej płyty "Dudek Bluesy".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.