Facebook Google+ Twitter

Jubileuszowa wystawa w Starachowicach

Państwowe Ognisko Plastyczne w Starachowicach ma już 20 lat. W ramach obchodów jubileuszu placówki, prowadzonej przez samorząd powiatowy, w piątek 6 lutego w Starachowickim Centrum Kultury otwarta została okolicznościowa wystawa.

Wystawa w Starachowickim Centrum Kultury / Fot. Andrzej PruśWernisaż wystawy wychowanków Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach odbył się z okazji 20-lecia jego istnienia. Przybyłych powitał gospodarz obiektu, dyrektor Starachowickiego Centrum Kultury i jednocześnie jeden z czołowych animatorów życia kulturalnego Starachowic, Tomasz Kordeusz. Gospodarzem uroczystości był dyrektor Państwowego Ogniska Plastycznego Sylwester Kiełek, który dziękując wszystkim za przyjęcie zaproszenia i uczestnictwo w tak szczególnym wydarzeniu, przedstawił w skrócie dwudziestoletnią historię kierowanej przez siebie placówki, wspominając poprzedników na stanowisku dyrektora oraz wszystkich nauczycieli i wychowanków ogniska, którzy pozostawili po sobie trwały ślad w jego historii.

Wśród uczestników wernisażu, obok obecnych i byłych wychowanków ogniska oraz ich rodziców i najbliższych był także starosta starachowicki Andrzej Matynia, który jako przedstawiciel samorządu nadzorującego funkcjonowanie Państwowego Ogniska Plastycznego zapewnił, że „samorząd powiatowy wspiera funkcjonowanie tak wyjątkowej placówki uważając to za swój obowiązek, nie tylko wobec lokalnej społeczności, ale także w trosce o tak wielu utalentowanych, młodych ludzi z terenu naszego powiatu, którzy znaleźli tu swoje miejsce.”

Szczególnym wydarzeniem wieczoru był, co prawda bardzo krótki, ale wyjątkowy występ Magdaleny Sierpień – skrzypaczki, która na co dzień występuje w Filharmonii Narodowej Meksyku. Uczestnicy wernisażu mieli okazję wysłuchać kilku barokowych utworów z bogatego repertuaru skrzypaczki.

Prawdziwą duchową ucztą była przede wszystkim wystawa prac plastycznych Podopiecznych Państwowego Ogniska Plastycznego. Blisko sto osób podziwiało kilkadziesiąt prac plastycznych wykonanych w różnorodnych technikach na naprawdę światowym poziomie. Ponieważ wystawa jest częścią jubileuszowych obchodów 20-lecia Państwowego Ogniska Plastycznego, nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu.

Otwarta w piątek wystawa przedstawia prace - jak to określił dyrektor Kiełek - Działu Młodzieżowego tej placówki. Na przyszły tydzień organizatorzy zapowiedzieli wystawę prac najmłodszych podopiecznych Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.