Facebook Google+ Twitter

Jubileuszowe, 15. Targi Książki w Krakowie zakończone

Zaledwie kilka dni temu pisałem o otwarciu jubileuszowych 15. Targów Książki w Krakowie. Życie idzie szybkim krokiem i już mamy ich koniec. O tym jak to ważna impreza świadczy fakt, że odwiedziły ją tłumy osób w różnym wieku.

okolicznościowo zapinka Targów Książki / Fot. ze zbiorów organizatora targów Mimo że coraz częściej mówi się o upadku czytelnictwa, narzeka na drogie książki i młodzież, która od książki woli internet, to tłumy odwiedzających targi obaliły wiele tych mitów. Widziałem osoby w różnym wieku: od najmłodszych po seniorów, zainteresowanych targami książki. Sporo było też wycieczek szkolnych tak z Krakowa, jak z innych miejscowości. Taka impreza jest ważną lekcją.

Targi w Krakowie to tradycja i nowoczesność. Papierowe książki spoczywały obok stoisk z mediami elektronicznymi. Szczególnie należy się podziękowanie Radiu Kraków, które na swoim stoisku zainstalowało polowe studio, gdzie młodzież miała możliwość bezpośrednio uczestniczyć w nagrywaniu audycji radiowych, aby potem usłyszeć siebie już na profesjonalnej antenie.Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider i IV Wiceprezydent Miasta Krakowa Magdalena Sroka / Fot. Fot.Henryk Czechowski

Język polski przeplatał się z angielskim, niemieckim, rosyjskim, ukraińskim, czeskim i innymi. Taka sytuacja świadczy, że nie tylko Polacy byli zainteresowani targami. Na spotkania z autorami przybyło wiele osób ze świata polityki, kultury czy mediów.

Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Kazimierz Barczyk / Fot. Fot.Henryk CzechowskiWarto, by w kolejnych latach Rada Miasta i władze Krakowa oraz Sejmiku Województwa Małopolskiego, Urzędu Marszałkowskiego zadbały o wykorzystanie targów do promocji miasta i regionu.

Szkoda, że od wielu lat święto książki nie ma możliwości, z powodu ciasnoty lokalowej, rozwinąć skrzydeł. Kierownictwo oraz pracownicy Targów w Krakowie mimo niewielkiego zespołu kadrowego, pokazują czego można dokonać, jeśli posiada się odpowiednie przygotowanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Z.Bieniecki
  • Z.Bieniecki
  • 21.11.2011 17:03

Pisze Pan "znam swoje prawa" - ale obowiązków i spokojnej rozmowy najwyraźniej nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Panie Pawle ! Jak ktoś rzuca oskarżenia pod moim adresem tj. "ok" Dowód Pani, która doprowadziłem do zerwania znajomości. Akurat w tym konkretnym przypadku miałem racje i niestety działałem zgodnie z prawem. Dla mnie też jest smutne kiedy mam racje i bronie - to jest, że rzucam oskarżenia. To jest smutne. Ja Pana darze wielkim szacunkiem. Ja co opisuje to opisuje na podstawie faktów, znam swoje prawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Radosławie zgoda na publikacje znaczka została przesłana do redakcji. Jeżeli kto z moderatorów nie
pokazuje swojego zdjęcia na swoim profilu i jest tam dane jak u nn. To pewne działania moje są chronione
przez tajemnice handlową. A moderator nie miał racji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Panie Henryku,

Pragnę zapytać, dlaczego rzekomo z Pana artykułu usunięte zostało logo/znaczek imprezy? Mam przed sobą Pana materiał i widzę wyraźnie wspomniane logo. Napisałem Panu w uwagach podczas zatwierdzania tekstu, że z przyczyn niezależnych ode mnie (fotografii przedstawiającej znaczek nie dało się właściwie skadrować) muszę zmienić wyróżnione przez Pana zdjęcie. W związku z tym nie bardzo rozumiem pańskie pretensje. Prosiłbym także, aby nie pisać mojej godność per "Radosław P." z racji tego, iż taki zapis nie kojarzy się zbyt dobrze. Nazywam się Radosław Pietrzak.

Pozdrawiam,
Pietrzak Radosław

PS. Bardzo proszę żeby wszelkie uwagi/zapytania/sugestie do materiału wysyłać pocztą redakcyjną. Komentarze pod tekstem powinny służyć do dyskusji o zawartości merytorycznej artykułu, a nie o wszelkich nieporozumieniach dotyczących kwestii technicznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Henryku, zanim Pan rzuci oskarżenie niech Pan dobrze sprawdzi. To już nudne się staje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem zbulwersowany działaniem moderatora Pana Radosława P.sunięciem znaczka okolicznościowego targów z loga mojego artykułu. Ja posiadam zezwolenie z Firmy Targi na publikacje ich znaczków. Odpowiednie przepisy prawne regulują pewne uprawnienia i decyzje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.