Facebook Google+ Twitter

Jubileuszowe Kaliskie Spotkania Teatralne

Spektakl "Miedzy nami dobrze jest" Doroty Masłowskiej w reżyserii Grzegorza Jarzyny otworzy tegoroczną 50. edycję Kaliskich Spotkań Teatralnych. Festiwal odbędzie się w dniach 8-15 maja.

Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu / Fot. Materiały prasowe teatruPodczas drugiego dnia festiwalu na scenie zaprezentuje się warszawski Teatr Ateneum ze spektaklem Miasto i Getsemani z Teatru Współczesnego w Szczecinie i Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

Łącznie do konkursu stanie jedenaście przedstawień z teatrów z Warszawy, Szczecina, Kalisza, Wrocławia, Opola, Krakowa, Łodzi i Gdańska.

Poza konkursem na scenie zaprezentowany zostanie monodram Rozmowy z diabłem. Wielkie kazanie księdza Bernarda w wykonaniu Jerzego Treli w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego z krakowskiego Teatru STU. Bartosza Porczyka natomiast będzie można podziwiać w Smyczy w reżyserii Natalii Korczakowskiej z Teatru Polskiego we Wrocławiu. Opolski Teatr Lalki i Aktora pokaże przedstawienie dla dzieci O mniejszych braciszkach św. Franciszka. Rzecze Budda Chinaski Charlesa Bukowskiego to spektakl, który zaprezentuje Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu.

Na tegorocznym festiwalu w jury zasiądą Mirosław Baka, Mirosław Bork, Remigiusz Brzyk, Agnieszka Celeda i Łukasz Drewniak.

Organizatorzy jak co roku zaplanowali imprezy towarzyszące Kaliskim Spotkaniom Teatralnym. Rozmowy w Malarni to cykl spotkań z aktorami i twórcami festiwalowych przedstawień. Pierwszego dnia otwarta zostanie także wystawa fotografii Janusza Gajosa. Pozostałe wystawy prezentowane podczas KST to: wystawa prac Agnieszki Cieślińskiej, Zdzisławy Ludwiniak i Marii Targońskiej pt. Trzy opowiadania, plener 50x KST i wystawa poświęcona Tadeuszowi Kubalskiemu, twórcy festiwalu i jego żonie, aktorce Kai Starzyckiej. Komitet Honorowy 50. Kaliskich Spotkań Teatralnych Festiwalu Sztuki Aktorskiej / Fot. Materiały prasowe teatru

Kaliskie Spotkania Teatralne są jednym z najstarszych festiwali sztuki scenicznej w Polsce. Odbywają się każdego roku w maju. Początkowo były regionalnym przeglądem przedstawień teatrów dramatycznych. W kolejnych latach próbowano nastawić profil programu na polski dramat narodowy, klasykę światową, czy młode pokolenia twórców. Od dwudziestej piątej edycji w 1985 roku festiwal przybrał nową, obowiązującą do dziś formułę. Stał się Festiwalem Sztuki Aktorskiej i służy prezentacji najciekawszych ról, najwybitniejszych kreacji aktorskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.