Facebook Google+ Twitter

Jubileuszowe świętowanie

Instruktorzy rozmawiali dziś o istocie służby u progu dwudziestolecia ZHR.Harcerki i harcerze zebrali się na Jarmarku w Koronowie, a wieczorem wszyscy uczestnicy trwającego od poniedziałku zlotu rozpoczęli uroczyste świętowanie XX-lecia ZHR

Harcerze w czasie obchodów 66 rocznicy Akcji pod Arsenałem pod budynkiem Arsenału. / Fot. PAP/Radek PietruszkaInstruktorzy rozmawiali 8 sierpnia o istocie służby u progu dwudziestolecia ZHR. Harcerki i harcerze zebrali się na Jarmarku w Koronowie, a wieczorem wszyscy uczestnicy trwającego od poniedziałku zlotu rozpoczęli uroczyste świętowanie XX-lecia ZHR. Były życzenia, tort i fajerwerki. Na zakończenie zagrały zespoły raggae: „Majestatic” i „Etna Kontraband”.

W Urzędzie Miasta w Koronowie odbyła dzisiaj się konferencja instruktorska zatytułowana „Służba - możliwości oraz wyzwania u progu dwudziestolecia ZHR”. Spotkanie rozpoczął referat hm. Wojciecha Hausnera, a po nim - podczas dwóch paneli dyskusyjnych - zastanawiano się nad możliwościami pełnienia służby w rzeczywistości współczesnej Polski i Europy. W rozmowach uczestniczyli specjaliści, reprezentanci istotnych organizacji społecznych oraz politycy: dr Joanna Staręga-Piasek, ekspertka polityki społecznej, była wiceminister pracy i polityki społecznej, Maciej Płażyński, Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, hm. prof. dr hab. Kazimierz Wiatr - senator RP, współzałożyciel i Przewodniczący ZHR w latach 2004 – 2006, Krzysztof Lisek - eurodeputowany 7. kadencji oraz dr Marian Moszoro – były podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów.

Dla harcerek i harcerzy zorganizowano Jarmark w Koronowie, w ramach którego okręgi miały okazję zaprezentować dorobek swoich środowisk i tradycje regionalne. Były konkursy, loterie fantowe, wystawy fotograficzne, a także możliwość degustacji typowych dla poszczególnych województw przysmaków. Wiedzę z „Jeżycjady” M. Musierowicz można było sprawdzić na stoisku Wielkopolski, sceny z „Lalki” B. Prusa podziwiać u harcerek z Mazowsza, a o „Bieszczadzkich aniołach” dowiedzieć się na punkcie Podkarpacia. Podczas Jarmarku odbył się także Jubileuszowy Festiwal Piosenki, na którym o miano najlepszych rywalizowali przedstawiciele wszystkich chorągwi. Zwyciężył łódzki zespół: „My tylko my”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.