Facebook Google+ Twitter

Jubileuszowe XX Forum Gospodarcze zakończone

4 i 5 marca 2013 roku w Hotelu Filmar w Toruniu odbyło się XX Forum Gospodarcze, jeden z największych kongresów ekonomiczno-gospodarczych w Polsce. Udział w nim wzięli Jerzy Buzek i Aleksander Kwaśniewski.

Forum Gospodarcze w Toruniu / Fot. Paulina Brzozowska/ Menu GroupJak co roku na konferencję przybyły wybitne postacie polskiej gospodarki, kultury, nauki i wiele znanych osobistości ze świata polityki. Tegoroczne Forum Gospodarcze w Toruniu zaszczyciły swoją obecnością m.in. takie osoby jak profesor Jerzy Buzek - były premier i Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Aleksander Kwaśniewski - Prezydent RP w latach 1995-2005, Róża Thun - posłanka do Parlamentu Europejskiego, Krzysztof Pietraszkiewicz - prezes Związku Banków Polskich, Olgierd Dziekoński - sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP i Jerzy Wenderlich - wicemarszałek Sejmu. Jubileuszowe spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i przyciągnęło rekordową liczbę uczestników. W ciągu dwóch dni odbyło się wiele interesujących paneli tematycznych.

Prezydent Aleksander Kwaśniewski wyróżnił studentkę Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu Annę Figiel współpracującą ze Związkiem Pracodawców "Klastry Polskie" za zaangażowanie w promocję nowych technologii w Polsce. / Fot. Bogdan Węgrzynek Menu GroupOd dwóch dekad organizatorem Forum Gospodarczego w Toruniu jest Stowarzyszenie Integracja i Współpraca. Podczas sesji plenarnej dokonano krótkiego podsumowania, a honorowi goście otrzymali od gospodarza - Jacka Janiszewskiego pamiątkowe albumy z okazji 20-lecia Forum. Słowami "przełomy i sukcesy są możliwe w każdych okolicznościach i we wszystkich dziedzinach" z dzieła napisanego przez Mikołaja Kopernika powitał gości prezydent Torunia, Michał Zaleski. Odczytano także list Prezydenta Bronisława Komorowskiego dla uczestników Forum.

XX Forum Gospodarcze w Toruniu / Fot. Paulina Brzozowska/ Menu GroupTradycyjnie podczas sesji inauguracyjnej wręczono dyplomy Ambasadora Integracji i Współpracy, nagrody Bezpieczne i Ekologiczne Wakacje dla instytucji i samorządów oraz nagrodę im. Stefana Mellera dla autora najlepszej pracy magisterskiej na temat stosunków międzynarodowych. Nagrodzona została również Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego - "Teraz Polska".

XX Forum Gospodarcze w Toruniu / Fot. Paulina Brzozowska/ Menu GroupW trakcie sesji inauguracyjnej odbyła się debata związana z tematem przewodnim Forum - "Transgraniczne więzi systemowe - Pieniądz", podczas której uwagę poświęcono polityce monetarnej Europy. Zdaniem większości dyskutantów Polska nie powinna znacząco opóźniać swojej drogi do strefy euro. Mamy obecnie do czynienia z Unią dwóch prędkości i Polacy powinni dołożyć starań, aby nie pozostać poza tą pierwszą - państw znajdujących się w strefie euro. W tym roku również do rozmów zaproszeni zostali przedstawiciele Związku Pracodawców “Klastry Polskie”.

Minister Henryk Kobierowski i Wiceprezes Zarządu Związku Pracodawców Klastry Polskie w rozmowie po kolejnej debacie XX Forum Gospodarczego w Toruniu / Fot. Bogdan WęgrzynekPanel zapoczątkował dwudniowe obrady Forum Gospodarczego, w trakcie których poruszane zostały także tematy samorządów, odnawialnych źródeł energii, roli kobiet w biznesie, młodzieży na rynku pracy, kolei czy współpracy z krajami takimi jak Chiny, Ukraina, Kolumbia i Kazachstan.

XX Furum Gospodarcze organizator dr Jacek Janiszewski i prof Jerzy Buzek / Fot. Bogdan Węgrzynek Menu GroupNa koniec pierwszego dnia odbył się uroczysty bankiet, na którym panowała doskonała atmosfera. Pełna sala gości była świadkiem występu wspaniałego kolumbijskiego zespołu, a w podtrzymywaniu latynoskich rytmów pomagała para tancerzy. Daniem głównym kolacji była kaczka - specjalność szefa kuchni.

Anna Figiel, Bogdan Węgrzynek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.