Facebook Google+ Twitter

Jubileuszowy Bieg Zbąskich, czyli wszyscy jesteśmy zwycięzcami

Współautorzy: Dorota Michalczak

25. edycja biegu dookoła jeziora Błędno za nami. Bieg ukończyło 513 zawodników to jednak wszyscy, którzy braliśmy udział w tym wydarzeniu, biegacze, kibice, wolontariusze, organizatorzy, samorządowcy, sponsorzy - jesteśmy zwycięzcami.

Jubileuszowy Bieg Zbąskich, czyli wszyscy jesteśmy zwycięzcami. Anita Rucioch-Golek o zbąszyńskim półmaratonie


XXV Bieg Zbąskich -Zbąszyń 23 września 2012 r. / Fot. Dorota Michalczak25. edycja biegu dookoła jeziora Błędno za nami. Jeszcze nie opadły emocje, jeszcze nas niesie entuzjazm, bo myślimy, czy udało nam się przyjąć gości po staropolsku, czym chata bogata, otwartym sercem, życzliwością, dobrym słowem. Ludzie mówią o Biegu Zbąskich dobrze (u nas mówi się: "wiara dobrze godo"), że poczuli się właśnie gośćmi, o których się dba. Jeszcze trwają porządki po niedzielnym jubileuszu, ale już można co nieco podsumować.

W tym roku przeniesiono linię mety/startu przed Halę "Zbąszynianka" i to już był pomysł na szóstkę - nowocześnie, słonecznie, przestrzennie - to już nastraja optymistycznie. W Biurze Zawodów sprawna obsługa, nie było długich kolejek do przebieralni i bardzo ważnych przed startem - toalet.

Okolicznościowy medal. XXV Bieg Zbąskich -Zbąszyń 23 września 2012 r. / Fot. Dorota MichalczakPrzede wszystkim pogoda była dobra dla biegaczy! Prawie jak w słowach piosenki, bo przecież nie ma złej pogody do biegania, jest tylko źle ubrany biegacz. W słońcu optymistycznej patrzy się na dystans półmaratonu, który przecież z tymi dwoma niezłymi podbiegami, jest próbą nie lada. Wiatr owszem, może za silny, ale na pewno orzeźwiający, więc dobrze. Biegacze stawili się na mecie w ilości ponad pół tysiąca. Tego nasz Zbąszyń jeszcze nie widział, ale cieszył się bardzo. "Tyle narodu zjechało" – mówiono na ulicach.

XXV Bieg Zbąskich -Zbąszyń 23 września 2012 r. / Fot. Dorota MichalczakW biegach dziecięcych i młodzieżowych wystartowało także ponad 500 zawodników - od przedszkolaków do gimnazjalistów, w kategoriach dziewcząt i chłopców. Jest więc nadzieja w młodych, którzy biegają dla samej zabawy, dla zdrowej rywalizacji, że zbąszyński półmaraton będzie obchodził kolejne jubileusze. W tym roku w kategorii mieszkańców gminy zwyciężył po raz pierwszy w fenomenalny sposób Krzysztof Kostera. Mamy więc nadzieję, że za rok pojawi się więcej zawodników w kategorii najmłodszej, żeby święcić triumfy i w godny sposób przejmować pałeczkę po starszyźnie biegającej.

Czytaj więcej ----->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Lipku .... na temat wpadki z pomiarem czasu, może wypowiedzą się sami biegacze, na ile to zaważyło na ich dalszej karierze.
No chyba że pan był jednym z zawodników, to mogę zrozumieć rozgoryczenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lipek
  • Lipek
  • 27.09.2012 08:36

Wrócę jeszcze do ostatniej wypowiedzi Pani Michalczak, ma Pani racje , " nie może obyć się bez wpadek bo by było za pięknie ", a dlaczego nie może być pięknie?. Drugie zdanie " najważniejsze ,że wszyscy byli zadowoleni"- czy aby na pewno wszyscy , przecież była wpadka , i dotyczyła najważniejszych osób bo biegaczy , więc nie można uogólniać na podstawie , kilku czy kilkunastu głosów , że było pięknie cudownie . Tak to bywa z reguły , że głosów krytycznych nie bierze się pod uwagę bo one psują ogólne wrażenie ..Potwierdzam ,że impreza była udana , ale proszę na przyszłość nie używać stwierdzeń ,że wszyscy byli zadowoleni , bo tego Pani ani nikt z organizatorów nie jest w stanie sprawdzić . Życzę udanych imprez bez wpadek , może kiedyś się uda , ale nie odważę się nawet wtedy powiedzieć ,że wszyscy byli zadowoleni.Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zbyt pięknie było by bez wpadek. Organizatorzy tego nie ukrywają.
Najważniejsze że wszyscy byli zadowoleni, kibice nie mieli okazji widzieć tego, co widzieli zawodnicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
MARAS1
  • MARAS1
  • 26.09.2012 12:28

Wszystko było ok.Co do czasów z biegu,to nie zawsze wszystko jest zależne od organizatorów,napewno nie mieli złych intencji,dużo zależy od firmy która prowadzi pomiar,najważniejsze to wyciągnąc wnioski a to napewno się stało i wierzę że na drugi rok będzię jeszcze lepiej a nawet jestem tego pewny...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wiechu
  • Wiechu
  • 26.09.2012 12:27

Lipek , ja chyba Pana znam , tak wołaliśmy na naszego belfra od jego nazwiska , Pan się obraca w kręgach kultury , i w tych okolicach . Pan dobrze postrzega świat , to wiem , jeżeli to jest ta osoba o której myślę . Byłem na tym biegu jako obserwator , rzeczywiście wszystko przygotowane na 5 plus . , a wpadka z wynikami niektórych zawodników powinna uczulić organizatorów na rzeczy najistotniejsze. Kiedyś z tego powodu unieważnili cały bieg , i była zadyma na długi czas. Są coraz nowocześniejsze urządzenia do pomiaru czasu biegaczy . Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lipek
  • Lipek
  • 26.09.2012 09:06

Gratulacje dla udanej imprezy . Zachwycacie się państwo nad tym co powinno być powszechne i co jest normalne na takich imprezach w świecie , , toalety , kabiny , woda , koszulki , to jest wymóg i żadna zasługa ,że to wszystko zadziałało . Dla biegacza jest to podstawa wzięcia udziału w imprezie, ważniejsze jest natomiast aby jego wynik był prawidłowo odczytany , i tutaj akurat nawaliliście , a to powinno być priorytetem biegu , bo cóż po kapeli koźlarskiej biegaczowi ,który ma skopany czas . Czy Państwo zastanowili się jaką on opinie wywiezie? Czy sprawna obsługa ,życzliwość , dobre słowo, to jest coś co jest rarytasem w XXI wieku ?Ze sportowym pozdrowieniem Lipek

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anita Rucioch-Gołek
  • Anita Rucioch-Gołek
  • 26.09.2012 08:38

Mamy już plany na imprezę za rok, usterki poprawimy, dlatego komentarze mile widziane!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajna i potrzebna impreza !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bieganie uszczęśliwia....link ;)
Po niektórych biegaczach, wcale nie było widać zmęczenia. Bravo!.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.