Facebook Google+ Twitter

Jubileuszowy Dzień Pamięci kard. Wyszyńskiego i Jana Pawła II

Już po raz 10. odbędzie się uroczystość poświęcona pamięci Wielkich Polaków – kard. Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II. Jak co roku wierni spotkają się w hangarze lotniczym lotniska Kętrzyn Wilamowo.

"Dzień Pamięci..." 2009 / Fot. www.lotniskoketrzyn.plW najbliższą sobotę (9 października), w samo południe, uroczystym apelem rozpocznie się uroczystość poświęcona pamięci wybitnych Polaków – kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II. Kompanie honorowe oraz poczty sztandarowe zbiorą się przy obeliskach. Po złożeniu kwiatów pod pomnikami kardynała i Ojca Świętego nastąpi przegrupowanie kompanii honorowych i publiczności do hangaru lotniczego. W tym dniu hangar lotniczy posłuży jako miejsce spotkania przy ołtarzu. W obrzędach eucharystycznych wezmą udział organizacje kombatanckie, młodzież szkolna, harcerze, kompanie honorowe jednostek wojskowych, reprezentanci władz państwowych i samorządowych oraz dostojnicy kościelni różnych wyznań.

Po mszy świętej rozpocznie się koncert orkiestry wojskowej z pokazem musztry paradnej.

"Dzień Pamięci..." 2009 / Fot. www.lotniskoketrzyn.plW hangarze będzie można również podziwiać, specjalnie przygotowaną na tę uroczystość, wystawę fotograficzną. Zostanie ona w pełni poświęcona dwóm wyjątkowym postaciom: kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i Janowi Pawłowi II.

W godzinach popołudniowych i wieczornych harcerze oraz przybyli goście wspólnie spędzą czas przy ognisku.

„Dzień Pamięci” służy utrwaleniu pamięci o Wielkich Polakach oraz ich zasług dla ojczyzny. Jednocześnie jest to forma promocji postaw patriotycznych i obywatelskich. Sama uroczystość została zainspirowana wydarzeniami z dnia 6 października. Wówczas to kard. Wyszyński został transportowany z lotniska Kętrzyn Wilamowo (z miejsca internowania w Stoczku Warmińskim) do Prudnika Śląskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.