Facebook Google+ Twitter

Jubileuszowy festiwal niepełnosprawnych od 13 lipca w Ciechocinku

Współautorzy: Marta Wróbel

Trwa końcowe odliczanie do 20 Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej. Które odbywają się w Ciechocinku. Do udziału w warsztatach i koncertach Fundacja Pro Omnibus zaprosiła 50 niepełnosprawnych osób.

 / Fot. Materiały organizatora"Impresje Artystyczne" czyli Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej odbywa się od 1996 roku, pierwotnie organizowała go śp. Grażyna Świtała, a od 2002 roku robi to z powodzeniem fundacja Pro Omnibus.

Tegoroczny Festiwal potrwa od 13 lipca do 1 sierpnia, a składać się będzie z warsztatów wokalnych i serii koncertów.

Młodzi artyści po 2 tygodniach pracy będą mogli zaprezentować się publiczności zebranej w Parku Zdrojowym, podczas  / Fot. M. Wróbelkoncertu inauguracyjnego, 2 koncertów konkursowych-w kategoriach wiekowych 6 – 16 i do 25 lat, koncercie galowym oraz koncercie pokonkursowym w Toruniu. Wszystkie wykonania na scenie będą prezentowane z zespołem muzycznym. Śpiewane i grane "na żywo".

Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli doskonalić technikę śpiewu, poszerzać skalę głosu, pracować nad dykcją. Ważnym aspektem tych szkoleń jest możliwość pracy nad właściwą interpretacją piosenek. Równie ważnym elementem projektu jest integracja uczestników.

Co roku do Ciechocinka nie tylko na koncerty ale tez na warsztaty przybywa rzesza publiczności. Bardzo często jest tak że  / Fot. M. Wróbelgoście uzdrowiska tak ustalają swoje pobyty, aby być na koncertach i podglądać młodych ludzi na próbach z orkiestrą. Bo warto zwrócić uwagę, że i koncerty i część warsztatowa jest otwarta dla publiczności. Więc każdy może się przekonać, że to co słyszymy na scenie wcale nie różni się od rzeczywistości. A młodzi wykonawcy poradzą sobie zawsze. A muzyczne doznania są niesamowite.

Lista tegorocznych koncertów:

 / Fot. M. WróbelW środę 27 lipca o godz. 19.00 – Koncert inauguracyjny w Toruniu
W czwartek 28 lipca o godz. 19.00 – 1. koncert konkursowy.
W piątek 29 lipca o godz. 19.00 – 2. koncert konkursowy.
W sobotę 30 lipca 2016 r. o godz. 19.00 – koncert Galowy.
W niedzielę 31 lipca 2016 r. – o godz. 15.00 - koncert laureatów.

Współorganizatorem Festiwalu jest Burmistrz Ciechocinka.

 / Fot. M. Wróbel20 Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej Impresje Artystyczne - Ciechocinek 2016
honorowym patronatem objęła Małżonka Prezydenta Pierwsza Dama RP Pani Agata Kornhauser-Duda.]

W całym tym przedsięwzięciu warto zwrócić uwagę, że przez dwadzieścia dni organizatorzy pokrywają koszty wyżywienia oraz noclegów ale też warsztatów dla uczestników jak i opiekunów.

Koszty częściowo pokrywa PFRON- fundacji udało zdobyć się dofinansowanie z programów tej instytucji, jednak każdy odzew i wsparcie społeczne sponsorów jest mile widziane i na wagę złota. Dlatego, jeżeli jesteś wstanie w jakikolwiek sposób pomóc zachęcamy do kontaktu z Fundacją. Może dzięki Tobie na twarzach młodych uczestników zagości uśmiech. A pobyt w Ciechocinku, stanie się motywatorem do dalszego rozwoju i walki o lepsze zdrowie i jutro... Zajrzyj na stronę http://fundacja.org/

 / Fot. M. Wróbel / Fot. M. Wróbel / Fot. M. Wróbel / Fot. M. Wróbel / Fot. M. Wróbel
 / Fot. M. Wróbel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.