Facebook Google+ Twitter

Jubileuszowy festyn w Kochłowicach

Współautorzy: Barbara Podgórska

Wyobrażacie sobie urodziny bez przyjęcia i bez gości? My nie! Dlatego Stowarzyszenie Genius Loci – Duch Miejsca w Rudzie Śląskiej - organizuje huczne urodziny Kochłowic.

 / Fot. Genius Loci
- Okazja jest nie byle jaka, ponieważ dzielnica obchodzi 650 - lecie swojego istnienia - informuje Edyta Gliwicka. - Po konferencji popularnonaukowej, serii wycieczek w ramach Dni Dziedzictwa Górnego Śląska, po akcjach sadzenia drzew, przyszedł czas na imprezę lekką, barwną i radosną.
Na zabawę „gminną” z prawdziwego zdarzenia.

W niedzielę 3 października, na stadionie GKS "Urania" o godzinie 14 rozpocznie się Festyn Jubileuszowy. Atrakcji będzie dużo wiec każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Oprawę muzuczną zapewni rockowy zespół z Częstochowy "Zegarmistrz Czasu". Nie zabraknie rówież "śląskiej godki" i "swojskich" klimatów, które zagwarantuje grupa "Szlagier Maszyna", Orkiestra Dęta KWK "Polska - Wirek" oraz rodowici rudzianie – Aniela Stanisławska i Marian Makula.

Miłośników sportu zapraszamy na pokaz futbolu flagowego oraz mecz najmłodszych kochłowickich piłkarzy. Dzieciom gwarantujemy również fantastyczną rozrywkę: możliwość obejrzenia pokazów walk rycerskich i prawdziwych średniowiecznych dam, a także uczestnictwo w wielu grach i zabawach.

Do udziału w festynie zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Rudy Śląskiej, zwłaszcza kochłowiczan, bo to przecież ich dzielnica świętuje tak wspaniałą rocznicę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.