Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32655 miejsce

Jubileuszowy Zlot XX-lecia ZHR już za chwilę...

Już 3 sierpnia 2009 członkowie Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej spotkają się nad brzegami Jeziora Koronowskiego, by wspólnie świętować jubileusz 20 lat swojego istnienia. W wydarzeniu weźmie udział 3 600 uczestników.

 / Fot. LogoPrzedstawiciele z całego kraju spotkają się na wspólnym obozie, który odbędzie się w dniach 3-9 sierpnia br. na ziemi kujawsko-pomorskiej. Uczestnicy zamieszkają w namiotach, będą warty i ogniska, codzienne apele, a także harcerska poczta polowa. Nad częścią logistyczną zlotu czuwa grupa kwatermistrzów, reprezentantów każdego z województw. Od tygodnia na terenie obozu trwają prace przygotowawcze, w których uczestniczy ponad 100 osób.

- W tej chwili powstaje infrastruktura zlotowa - wyjaśnia phm. Barbara Brzewska, Kwatermistrzyni Zlotu. - Stoją już namioty sypialne, przygotowane są śmietniki, kontenery prysznicowe i toalety. Widać zarysy stołówek, bram wjazdowych, a wieczorem zakończyła się budowa Centrum Wystaw Misyjnych. Prace postępują bardzo szybko. Gniazda Dolnego i Górnego Śląska są już całkowicie gotowe na przyjęcie uczestników - dodaje.

Pierwsi harcerze pojawią się na miejscu w niedzielę przed południem. Większość uczestników dotrze do Koronowa specjalnymi pociągami zamówionymi przez ZHR w spółce PKP Przewozy Regionalne, a dalej, 6 km do miejsca zlotu, przewozić ich będą autobusy wahadłowe.

- Moja drużyna nigdy wcześniej nie uczestniczyła w imprezie o tak dużej skali, dlatego nie możemy się już doczekać wyjazdu. Będziemy mogły przebywać przez kilka dni z grupą nieznanych ludzi, którzy jednak wyznają te same wartości i działają podobnie jak my w różnych częściach Polski - komentuje drużynowa 49. Wrocławskiej Drużyny Harcerek „Leśni-Dąbrowa”, pwd. Anna Skrobańska.

Uroczysty apel rozpoczynający zlot odbędzie się w poniedziałek, 3 sierpnia br. Przez cały tydzień zajęcia realizowane będą w kilku, dostosowanych do wieku uczestników ścieżkach. Zaplanowano atrakcje dla harcerek i harcerzy, dla nastoletnich wędrowników, instruktorów starszych oraz scenariusz dla zuchmistrzów, którzy na co dzień przewodzą najmłodszym członkom ZHR zrzeszonym w gromadach zuchowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.