Facebook Google+ Twitter

Judasz wychodzi na wolność

Ali Agca wychodzi na wolność. Zabójca tureckiego dziennikarza i niedoszły zabójca JP II skorzystał z amnestii.

Dla Ali Agcy wolność to mało, człowiek ten pragnie bogactwa i rozgłosu, perfidnie wykorzystując fakt, że JP II mu wybaczył. Mówi, że jest Chrystusem a postępuje jak Judasz. Jadąc na świętych plecach wadowickiego papieża chce ugrać parę milionów euro. Ma zamiar udzielać wywiadów, pisać książki, a nawet zagrać w filmie. To wszystko oczywiście za pieniądze.

Co chciał nam powiedzieć Ojciec Święty, jaką dał naukę i zostawił pamiątkę przebaczając człowiekowi, który chciał Go zabić? Tak to kolejna pamiątka dla nas, obrazująca bogaty życiorys Karola Wojtyły. Dla mnie nie ulega wątpliwości, JP II postąpił jak Chrystus naszych czasów. W ciszy przebaczył, i aby przebaczenie było ważne, taką samą ciszę powinien zachować Ali Agca. Tu widzimy prawdziwe oblicze i intencje człowieka, któremu przebaczył sam papież.

JP II miał pełny obraz, wiedział, że przebaczenie (którego udzielił) to kolejna szansa i zadanie dla Aliego. Przebaczenie wyzwala nowe możliwości do zmiany życia. Ali Agca nic jednak nie zmienił. Wybrał drogę Judasza. Bo wybrał splendor i kasę. W roku 1981 chciał zabić, nie udało się, ale zdradę dopracował perfekcyjnie, będzie
robił za gwiazdę i zarabiał miliony.

Całe bagno tego świata, przyjmuje z otwartymi rękami Judasza naszych czasów dając mu pozycję gwiazdy. Zabójca i zamachowiec zostaje gwiazdą. Od dziś to nie książki JP II będzie czytał świat, ale książki Judasza papieskiego i to On będzie autorytetem.

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Tak też myślę Julio !.Trochę twórczej wyobrażni i tak wyszło z tym Judaszem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Twój nawiasik jest naprawdę czarujący i tajemniczy...Sławo ...jak mam udowodnić, że jestem Jacenty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.01.2010 19:50

Judasz to z całą pewnością tajemnicza i skomplikowana postać. Tak naprawdę, patrząc zupełnie z boku, bez jego zdrady nie dokonałoby się dzieło Jezusowe. Istnieją teorie, że Judasz, jako najzdolniejszy uczeń, został w tajemnej rozmowie z Chrystusem, nakłoniony do czynu, przez który się później powiesił. A poza tym, już zupełnie nawiasm mówiąc, nie znamy jego prawdziwego imienia, bowiem Judasz, to po prostu człowiek z rodu Judy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na początek Sławo ! masz już tabliczkę ...a ten nawiasik co oznacza...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jesli przyjmiemy taki punkt widzenia ...to potwierdza on ,,świętość,, JP II.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy punkt widzenia. Przemawia do mnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właściwie masz rację Marto. Postaram się jednak w kilku słowach wyjaśnić, skąd pomysł na porównanie Aliego do Judasza.
Wybaczenie to oczywiście JP II. Jednak samo spotkanie i prawie modlitwa, czyni Agcę …no właśnie kim. Ten gest w stronę przestępcy w wykonaniu JP II …co oznacza … czy będziesz moim uczniem … czy moim Judaszem. JP II często nazywa się
Chrystusem naszych czasów …ALE TO TYLKO MOJE UZASADNIENIE FELIETONIKU DLACZEGO NAZWAŁEM Ali AGCĘ …JUDASZEM …

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przebaczenie niedoszłemu mordercy świadczy o tym, że Jan Paweł II dosłownie pojmował przykazanie miłości bliźniego i postąpił zgodnie z nim. Można rzec, że został poddany próbie, z której wyszedł zwycięsko. (W pewnym sensie przypomina mi biblijnego Hioba.) Natomiast byłabym ostrożna w porównywaniu Agcy do Judasza, który przecież był uczniem Chrystusa. Agcy z Janem Pawłem II nic nie łączyło - wszystko dzieliło, począwszy od wyznania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam serdecznie koleżanki i kolegów. Czy przebaczenie JP II ma znamiona świętości …obecność Judasza wskazuje, że tak.Gdzie jest ten Judasz ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Facet jest sprytny, rzuca prasie ochłapy, nie mając najmniejszego zamiaru powiedzieć prawdy o zamachu ponieważ nie leży to w jego interesie. Będzie tworzył mity, które środki masowego przekazu rozniosą po świecie.
Jakkolwiek by się nie ułożyła "kariera" tego przestępcy - jedno jest pewne: zrobi niewyobrażalną kasę na swoim istnieniu. Pomocnicy też zgarną i zaczyna sie właśnie wyścig o "jedyne prawdziwe" wypowiedzi Agcy.
I nic na to nie poradzimy, bo klientów zawsze znajdzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.