Facebook Google+ Twitter

Jude powraca z nowym albumem

15 maja odbędzie się premiera nowego wydawnictwa studyjnego łódzkiej formacji Jude zatytułowanego "Stat". Płyta ukaże się nakładem Requiem Records.

 / Fot. materiały prasoweWiększość publicznych wystąpień, istniejącej od 93 grupy, opierało się na ataku hałasu i obrazów, mieszczącym się w formie koncertu industrial punk hardcore. Charakterystyczne były zawsze: mocny przekaz i ofensywna forma wyrazu, łącząca różne media jak video druki teksty inskrypcje etc. Przekazy obrazy i treści Jude od samego początku wywoływały i nadal wywołują znaczne kontrowersje.

Efektem konsolidacji, miesięcy prób i modyfikacji są zarejestrowane w Łodzi latem i jesienią 2014 utwory. Za produkcję odpowiedzialny jest Marcin ‘Cinass’ Kowalski. Materiał nagrano przy minimalnej ilości podejść w studiach Bajkonur i oraz w domu producenta.

"Stat" to 8 tracków będących odbiciem stanu ich twórców oraz refleksem stanu tego, co ich otacza. Stat – stan / postawa / reakcja. Reakcja.

W trakcie swojej działalności zespół kilka razy zapisał swoja muzykę na niskonakładowych kasetach i płytach. W owym czasie koncerty i inne pokazy znacznie pełniej oddawały potencjał Jude. Oprócz występów scenicznych band prowadził także inne działania: od wystaw, pokazów, performances, akcji propagandowych po akcje bezpośrednie. Miasto Łódź stanowi punkt wyjścia jak i naturalne otoczenie twórczości Jude. Została ona napiętnowana atmosferą uwarunkowaniami, limitami oraz przewagami tego terenu. Jude stanowił zawsze niezależny byt, praktycznie oddzielony od wszelkich środowisk, układów i scen etc. Mimo akcydentalnej kooperacji, egzystował bez większej wymiany z żadną stroną.

Skład Jude nie jest stały. W zależności od akcji ulega zmianom. Grupa składa się z nieprofesjonalistów, odmawiających uczestnictwa w środowisku muzycznym i show biznesie. Członkowie Jude oprócz praktyki w ramach grupy funkcjonują w innych strukturach i spełniają się na innych platformach działania. Zajmują się sztukami wizualnymi- fotografią, grafiką, projektowaniem, praktykują i kształcą Krav-Maga, trudnią się tak propagandą muzyczną - didżeingiem, działalnością promotorską, kuratorską, publicystyką etc.

Formacja Jude zawsze stanowiła rodzaj laboratorium eksploatującego różne formy wyrazu. W aktualnym kontekście związek nadal działa ze różną, zmienną intensywnością, zachowując swój pozytywny izolacjonizm i integralność.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.