Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4055 miejsce

Julia Hartwig laureatką Nagrody im. Wisławy Szymborskiej

25 października 2014 roku w Krakowie po raz drugi została przyznana Nagroda im. Wisławy Szymborskiej, zmarłej w 2012 roku poetki, laureatki nagrody Nobla.

Organizatorem konkursu, mającego za cel popularyzację poezji i nagradzanie najlepszych jej twórców, jest Fundacja Wisławy Szymborskiej i została ustanowiona na mocy testamentu pozostawionego przez wybitną poetkę.

Książki nominowane do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej w 2014 roku. / Fot. materiały promocyjneW ubiegłym roku Nagrodę im. Szymborskiej otrzymali: Krystyna Dąbrowska za tom "Białe krzesła" i Łukasz Jarosz za "Pełną krew". W roku bieżącym kapituła nagrody pod przewodnictwem Adama Pomorskiego wybrała spośród 169 książek pięciu nominowanych. W ich gronie znaleźli się: Wojciech Bonowicz i jego "Echa", Jacek Dehnel ze zbiorem "Języki obce", Mariusz Grzebalski ("W innych okolicznościach"), Julia Hartwig ("Zapisane") oraz Michał Sobol z tomikiem "Pulsary".

Julia Hartwig zdobyła nagrodę im. Wisławy Szymborskiej w 2014 roku. / Fot. Mariusz Kubik (Wikipedia)Zdobywczynią tegorocznej Nagrody im. Wisławy Szymborskiej, która otrzymała statuetkę i 200 tysięcy złotych została Julia Hartwig, autorka zbioru wierszy zatytułowanego "Zapisane".

Wszystkich laureatów nagrody można będzie spotkać w niedzielę, 26 października br. na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. Od godz. 11.00 na stoisku Fundacji swoje książki będą podpisywać ubiegłoroczni laureaci Nagrody im. Wisławy Szymborskiej: Krystyna Dąbrowska i Łukasz Jarosz. Natomiast w samo południe, w sali seminaryjnej Lwów A, odbędzie się spotkanie z tegoroczną laureatką Nagrody im. Wisławy Szymborskiej, które poprowadzi Paulina Małochleb, sekretarz nagrody im. Wisławy Szymborskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gratulacje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.