Facebook Google+ Twitter

Julia Pitera: Co by było, gdyby ktoś powiedział: Kaczka, ty matole?

Julia Pitera nie kryje oburzenia tym, że politycy PiS krytykują akcję ABW przeciw serwisowi AntyKomor. - Co by było, gdyby ktoś powiedział: "Kaczka, ty matole"? - pytała, wytykając im obłudę.

Julia Pitera: Co by było, gdyby ktoś powiedział: Kaczka, ty matole? / Fot. Marcin Obara/PolskapresseW programie Poranek Radia TOK FM w poniedziałek 23 maja minister ds. walki z korupcją wyrażała zaskoczenie reakcją polityków PiS na rewizję przeprowadzoną przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego w mieszkaniu twórcy serwisu AntyKomor.pl. - Co by było, gdyby ktokolwiek powiedział: "Kaczka, ty matole", "Kaczyński ty matole"? Pół Polski byłoby oburzone - stwierdziła, odnosząc się do kibicowskiego hasła "Donald, matole, twój rząd obalą kibole".

Z ostatniej chwili - będzie nowy AntyKomor. Robert Frycz: chcę bronić wolności słowa


- Jestem trochę przerażona. Odnoszę wrażenie, że uczestniczymy w festiwalu poprawności politycznej, której liderem jest PiS. Uważam, że mamy problem z określeniem granicy, gdzie jest dowcip, a gdzie go nie ma - mówiła Julia Pitera, i dodawała: - Czy jest tak, że możemy przyporządkować pod pojęcie wolności słowa sianie nietolerancji, nienawiści, prześladowania.

Więcej reakcji polityków PiS, Zbigniewa Ziobry i Jacka Kurskiego: Znieważenie prezydenta? ABW u autora strony AntyKomor.pl. Serwis zamknięty


- Wolność słowa jest rzeczą szczytną i służącą konkretnym celom - mówiła. - System prawny w Polsce ma obowiązywać każdą partię polityczną, niezależnie od tego, która akurat rządzi. Prawo ma zabezpieczać interesy państwa, bezpieczeństwo państwa, nas wszystkich - podkreślała.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (48):

Sortuj komentarze:

Tadeusz :)
(Tadeusz Wojewódzki Wczoraj: 24.05.2011 11:18 > KRZYWDY I SPRAWIEDLIWOŚĆ)

"Obywatel często myśli kategoriami Kalego. jak to obywatel. ....."
Obywatel, który w obserwacjach odnosi się do zjawisk, a nie osobowo do krzywdzonych i krzywdzących - nie jest głupi :)
"Ochrzciwszy tubylca misjonarz poucza go:
- Zapamiętaj sobie, że nie nazywasz się już Tutu a Jonatan. Możesz mieć tylko jedną żonę, a w piątek nie wolno ci jeść mięsa, tylko rybę.
W najbliższy piątek misjonarz zastaje jednak Jonatana nad pieczenią z antylopy.
- Co ci powiedziałem przy chrzcie, Jonatanie? - pyta zawiedziony.
Tubylec na to:
- Tutu nie jeść mięso. Tutu wziąć antylopa, wrzucić do woda i powiedzieć: Ty już nie antylopa, ty ryba. Tak jak Jonatan."
/R.Kern - "Humor Ojców Pustyni"/

"...Jeśli jednak takimi kategoriami myśli władza, to jest problem. ..."
Otóż to - brak odniesienia do etyki, brak oceny stopnia szkodliwego zdarzenia to zespół zjawisk nieobiektywnej oceny standardów moralnych. Inaczej oceniane zachowania własne i grup społecznych, których jesteśmy członkiem, a inaczej zachowania innych i grup społecznych, do których inni należą.
W tym osobowym odniesieniu ginie nasilenie i szkodliwość zjawiska. Kara wymierzana tam, gdzie łatwo ją wymierzyć, niekarane pozostaje rozpędzone zjawisko mimo nasilenia. Argument siły władzy zamiast siły argumentu
Syndrom Kalego ( ? )
"Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy..., to jest zły uczynek... . Dobry, to jak Kali zabrać komu krowy."
/Henryk Sienkiewicz - "W pustyni i puszczy"/

Komentarz został ukrytyrozwiń
andrzej bajek
  • andrzej bajek
  • 25.05.2011 08:45

teraz widzicie jakich mamy ministrów,PO prostu wstyd.Za co ta pani otrzymuje wynagrodzenie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ bombka dla PO - czytałeś, czytałeś i...tyle ci zostało, co ci nakapało (-)Daukszewicz
Język polski to trudna języka i nie każda go rozumieć. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
bombka dla PO
  • bombka dla PO
  • 24.05.2011 22:27

Ta pani niżej duby smalone bredzi, że władza powinna wiązać się z jakimiś dodatkowymi apanażami. Czyli przyjmuje w spokoju sumienia, że można kręcić lody made by PO, bo tak po prostu jest na tym świecie.
Pan Tadeusz z kolei przymilając się do tej pani pisze coś o braku inteligencji.
Rzeczywiście, jak się czyta komentarze tych dwojga, to jak najbardziej powinni napisac na drzwiach swojego sklepu - INTELIGENCJI BRAK. Oj, brak, brak. Bardzo wam współczuję, kochani. Toż lata swoje macie i raczej szans na poprawę intelektu znikąd nie widać.
Aaaaaa, i dopiszcie na drzwiach - STREFA SKAŻONA. NIE WCHODZIĆ.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PANIE GRABSKI

w sprawie karmienia polską inteligencją najwięcej do powiedzenia miała partia bolszewicka. Katyń jest tego świadectwem - co prymitywizm prostactwa potrafi zrobić z cudzą, ale też i własną inteligencją.
Bolszewicy topili własna inteligencję nawet w klozetach. Mam nadzieje, że Pan przynajmniej wodę spuszcza...

Komentarz został ukrytyrozwiń

INTELIGENCJI BRAK

na drzwiach naszego wspólnego sklepu moglibyśmy napisać:
"INTELIGENCJI BRAK".

Są już garnitury.
I to cieszy.
Leża dobrze na facetach - dopiero w trzecim pokoleniu. To prawda. Ale dwa pierwsze - muszą je znosić. Bez względu na to, jak nieporadnie w nich wyglądają.
Tak więc cierpliwości - dla ludzi. I wysoka poprzeczka - dla władzy.

Nigdy odwrotnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tadeuszu - ma Pan rację że problem tkwi w naszej mentalności. A do tego słychać, nie bezpodstawne twierdzenie, że władza demoralizuje.
Pozostaje więc kwestią naszej osobistej, genetycznej kultury(lub jej braku)i moralności sposób, w jaki tę władzę wykorzystujemy. I doprawdy niewiele jest osób, które awansując- nie dziobią więcej, niż im przysługuje.
Z drugiej zaś strony, trudno nie korzystać z pewnych przywilejów jakie daje stanowisko wówczas, gdy te przywileje są zagarantowane sprawowanym mandatem.
Wszak nawet królowa Anglii, mająca ogromy osobisty majatek, pobiera apanaże z kieszeni poddanych(podatników) na pokrycie kosztów utrzymania monarchii.
U nas, patrząc na stare demokracje, można powiedzieć, że wszyscy jesteśmy "nuworyszami". Na stworzenie elit potrzeba wielu pokoleń żyjących na odpowiednim poziomie kultury i zasobów materialnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bombka dla PO
  • bombka dla PO
  • 24.05.2011 13:49

Pitera, ty niemądra kobieto, Niesiołowski codziennie kogoś obraża w słowach, których się w przyzwoitych domach nie używa. Lecha Kaczyńskiego obrzucaliście błotem, które przykleiło się do waszych wrednych lisich pysków. Wy nie umiecie inaczej mówić, bo jesteście kołchoźniano-buraczanego chowu. Was trzeba izolować. Na naukę już za późno. Najlepiej do łopaty i autostrady budować, łachmyty.
Czekam na ABW o czwartej nad ranem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żelazna Julka is back!
Lepiej spitalać gdzie dorsz rośnie, eee, to jest - pływa :D
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Pitera-znalazla-tylko-dorsza-za-850-zl,wid,11636970,wiadomosc_video.html?ticaid=1c5c4

Tak nawiasem, nawiązując do linka:
"Julia Pitera jest najsłabszym ogniwem tego rządu, teraz rozlewa krokodyle łzy, narzeka, więc musi odejść - mówi Wirtualnej Polsce poseł Bartosz Arłukowicz (Klub Lewica)".

He he, teraz to Arłukowicz jest najsłabszym ogniwem ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

JAKOŚĆ BYLE

Moim zdaniem posuwa się Pan w swoich opiniach tam, gdzie deklaratywnie Pan być nie chce. Życie Panu tego równie mocno, jak dobrego samopoczucia.
:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.