Facebook Google+ Twitter

Julia Pitera ma dostęp do ściśle tajnych informacji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-17 16:38

Pełnomocnik rządu do spraw walki z korupcją, Julia Pitera, ma dostęp do informacji niejawnych o klauzuli „ściśle tajne". Poinformowało o tym Centrum Informacyjne Rządu.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości twierdzili, że Julia Pitera, przygotowując raport o działalności Centralnego Biura Antykorupcyjnego, korzystała z niejawnych informacji, do których nie miała prawa dostępu.

Z oświadczenia CIR wynika, że Pitera, pełnomocnik Rządu do Spraw Opracowania Programu Zapobiegania Nieprawidłowościom w Instytucjach Publicznych, ma poświadczenie bezpieczeństwa, które upoważnia do dostępu do tego typu informacji. Wydała je 6 grudnia 2007 roku Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Julia Pitera została 7 stycznia 2008 roku przeszkolona w zakresie wynikającym z artykułu 54 ustawy o ochronie informacji niejawnych.

Fakt wglądu w dokument niejawny jest utrwalony na tak zwanej karcie zapoznania z dokumentem. Julia Pitera po raz pierwszy miała dostęp do dokumentu niejawnego, stanowiącego tajemnicę państwową, 27 lutego 2008 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.