Facebook Google+ Twitter

Julia Pitera przed komisją hazardową

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-11 10:28

Pełnomocnik rządu do spraw walki z korupcją Julia Pitera nie wyklucza skierowania do prokuratury zawiadomienia w sprawie spółki G-tech. O wezwanie minister Pitery przed komisję wnioskowała posłanka PiS Beata Kempa.

Pitera, która zeznaje przed sejmową komisją hazardową poinformowała, że sprawdza, w jakim stopniu pracownicy G-tech współtworzyli projekt ustawy o grach i zakładach wzajemnych. Pełnomocnik rządu do walki z korupcją zeznała, że o pracach nad ustawą o grach i zakładach wzajemnych dowiedziała się drogą urzędową. Zapewniła, że nie widziała w tym projekcie niczego, co wymagałoby jej interwencji. Podkreśliła, że nie było podstaw, by nie ufać wiceministrowi finansów Jackowi Kapicy, który odpowiadał za prace nad ustawą.

Oceniając działania Mirosława Drzewieckiego i Zbigniewa Chlebowskiego, Julia Pitera powiedziała, że to, co zrobili, było niedopuszczalne. Zapowiedziała też, że komisja za dwa tygodnie otrzyma wnioski z kontroli przeprowadzonych w resortach, które brały udział w pracach nad ustawą o grach i zakładach wzajemnych.

Sejmowa komisja hazardowa otrzyma za dwa tygodnie wnioski z kontroli przeprowadzonych w resortach, które brały udział w pracach nad ustawą o grach i zakładach wzajemnych. Poinformowała o tym pełnomocnik rządu do spraw walki z korupcją Julia Pitera, która składa dzisiaj zeznania przed komisją. O wezwanie Pitery przed komisję wnioskowała posłanka PiS Beata Kempa.

Sejmowa komisja hazardowa otrzyma za dwa tygodnie wnioski z kontroli przeprowadzonych w resortach, które brały udział w pracach nad ustawą o grach i zakładach wzajemnych. Sejmowa komisja hazardowa przesłuchuje pełnomocnika rządu do spraw walki z korupcją, Julii Pitery. Komisja przesłucha także Pawła Wojtunika - szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Pełnomocnik rządu do walki z korupcją zeznała, że o pracach nad ustawą o grach i zakładach wzajemnych dowiedziała się drogą urzędową. Zapewniła, że nie widziała w tym projekcie niczego, co wymagałoby jej interwencji.

Zdaniem przewodniczącego komisji Mirosława Sekuły, z dokumentów wynika, że nie ma żadnych podstaw do wezwania Julii Pitery na świadka w kwestii prac nad ustawą hazardową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.