Facebook Google+ Twitter

Julia Tymoszenko aresztowana. Jej zwolennicy szturmowali więźniarkę

Julia Tymoszenko została oskarżona o nadużycie władzy. Zwolennicy byłej premier Ukrainy próbują zapobiec jej aresztowaniu i szturmują więźniarkę, która ma zostać przetransportowana do aresztu.

 / Fot. FishInWater/CC BY 2.0Jak podaje TVN24.pl Julia Tymoszenko odrzuca wszelkie zarzuty i twierdzi, że jest to zemsta obecnie rządzącego na Ukrainie Wiktora Janukowycza.

Już na sali sądowej, po ogłoszeniu wyroku, politycy z bloku Tymoszenko próbowali zapobiec jej wyprowadzeniu z sądu przez milicjantów. Zostali jednak powstrzymani siłą przez funkcjonariuszy.

Na wieść o aresztowaniu, zwolennicy byłej premier Ukrainy zablokowali główną ulicę Kijowa - Chreszczatyk. Próbują również odbić Tymoszenko i blokują więźniarkę, która ma przewieźć ją do aresztu.

Tymoszenko jest oskarżona o nadużycie władzy i sprzeniewierzenie państwowych pieniędzy. Sprawa dotyczy kontraktów gazowych z Rosją, które zostały zawarte w czasie jej premierostwa. Obecne władze twierdzą, że Tymoszenko działała wówczas na niekorzyść Ukrainy. Byłej premier grozi do 7 lat więzienia. Sama oskarżona, utrzymuje, że jest to element gry politycznej Wiktora Janukowycza, który próbuje się na niej zemścić.


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Bardzo smutna informacja. Ukraińcy z zachodnich części kraju, obawiają się, że będą mieli u siebie drugą Białoruś. Bardzo się tego boją...

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 05.08.2011 17:05

nie można ferowac z góry wyroków ze to janukowicza zemsta lub naduduzyła władzy od tego jest sąd byle był niezawisły ale dla władzy obecnej aresztowanie jej na pewno nie jest dobre i popularne

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.