Facebook Google+ Twitter

Julia Tymoszenko będzie kandydować na urząd prezydenta Ukrainy

Podczas czwartkowej konferencji prasowej była premier Ukrainy Julia Tymoszenko poinformowała, że wystartuje w wyborach prezydenckich, które są zaplanowane na 25 maja.

Julia Tymoszenko będzie kandydować na urząd prezydenta / Fot. By Euku (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via WikiByła premier Ukrainy powiedziała podczas czwartkowej konferencji prasowej, że 29 marca oficjalnie będzie się ubiegać o nominację partii Batkiwszczyna.

Julia Tymoszenko dotychczas unikała jednoznacznych deklaracji dotyczących jej kandydatury na urząd prezydenta.

Jak podaje dziennik.pl była premier poinformowała, że zamierza walczyć z korupcją i oligarchią. Powiedziała, że postara się, by interesy biznesmenów działały na korzyść państwa, a nie na odwrót. Podkreśliła, że nikt tak jak ona nie wie, czym tak naprawdę jest niesprawiedliwość ze względu na to, że sama była ofiarą prześladowań politycznych.

Przypomnijmy, że dopiero w lutym 2014 roku Julia Tymoszenko wyszła na wolność. Dotychczas przebywała w zakładzie karnym za nadużycia przy zawieraniu przez jej rząd umów gazowych z Rosją w 2009 roku. Została skazana na 7 lat pozbawienia wolności.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Przyjęta chłodno i wygwizdana . Ukraińcy pamiętają jak zaprzepaściła zdobycze Pomarańczowej Rewolucji . Gdyby nie ona i Juszczenko Ukraina byłaby dziś w innym miejscu historycznym .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Majdan przyjął ją wyjątkowo chłodno....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tragedia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.