Facebook Google+ Twitter

Julia Tymoszenko będzie oskarżona o zlecenie morderstwa

Julia Tymoszenko przygotowywana jest w szpitalu charkowskim do operacji kręgosłupa. Wkrótce prokuratura chce ją oskarżyć o zlecenie zabójstwa.

 / Fot. EPA/UKRPRAVDAW sprawie byłej premier Ukrainy, odbywającej karę siedmiu lat więzienia za korupcję przy podpisywaniu umowy gazowej z Rosją, obecnie leczonej w charkowskim szpitalu, pojawił się nowy problem prawny, o charakterze kryminalnym. Rinat Kuźmin, zastępca ukraińskiego prokuratora generalnego, powiedział w wywiadzie dla portalu Euractiv, że w okresie najbliższych dwóch tygodni była premier Julia Tymoszenko będzie oskarżona o zlecenia morderstwa.

Obrońcy byłej premier Julii Tymoszenko, uznali te oskarżenia "za absurdalne". Mecenas Serhij Własenko oświadczył, że "to nonsens". "Tymoszenko nie miała żadnego motywu. Władze niech lepiej powiedzą, że zabiła ona Kennedy'ego" -
czytamy w serwisie Gazeta.pl.

Według ukraińskiej prokuratury, Julia Tymoszenko wraz z byłym premierem Pawłem Łazarenką, miała opłacić w latach 90. XX wieku głośne zabójstwo, którego ofiarą padł parlamentarzysta i biznesmen z Doniecka, Jewhen Szczerbań. Paweł Łazarenko, który mieszka w USA, odbywa obecnie w Kalifornii karę 9 lat więzienia za wymuszenia i korupcję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Henryk
  • Henryk
  • 11.05.2012 20:51

Janukowycz ma kryminalną przeszłość. To gość zdolny do wszystkiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan
  • Jan
  • 11.05.2012 20:48

Jeżeli nie okradzenie państwa ,to znowu inny zarzut,czyli,że Julia kogoś zamordowała. To żałosne. Przecież chodzi o to,że ona nie ma być na wolności. Zagraża Janukowyczowi,gdyż ona może być wybrana na prezydenta. Janukowicz chce ją trzymać w więzieniu i trzyma.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.