Facebook Google+ Twitter

Julia Tymoszenko ma tych samych doradców co Barack Obama

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-03 08:10

Premier Ukrainy Julia Tymoszenko korzysta z usług tych samych doradców politycznych co Barack Obama. Pisze o tym zazwyczaj dobrze poinformowany portal "Ukraińska Prawda".

Autor artykułu Mustafa Najem podkreśla, że doradców ze Stanów Zjednoczonych Julia Tymoszenko zaprosiła w czerwcu. Reprezentują oni jedną z najbardziej znanych amerykańskich firm świadczących tego typu usługi - AKPD Message and Media. To właśnie ta firma doradcza odgrywała kluczową rolę w sztabie Baracka Obamy w ostatnich dwóch latach.

"Ukraińska Prawda" przypomina, że amerykańskich doradców, z innej firmy, już w 2004 roku sprowadziła na Ukrainę Partia Regionów. Trzy lata później zdecydowała się na to prezydencka Nasza Ukraina. Obecnie właściwie wszyscy kandydaci startujący w styczniowych wyborach prezydenckich korzystają z usług zagranicznych konsultantów, najczęściej z Rosji. Według portalu, na przykład w sztabie Arsenija Jaceniuka, kandydata uznawanego za prozachodniego i liberalnego, pracują moskiewscy doradcy, którzy odpowiadają za agresywną kampanię przeciwko Wiktorowi Juszczence w 2004 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.