Facebook Google+ Twitter

Julia Tymoszenko: Na grypę zmarło 71 osób

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-03 11:34

Tymoszenko poinformowała, że na Ukrainie na grypę zmarło 71 osób. W czasie wystąpienia w Radzie Najwyższej, premier powiedziała, że sytuacja jest lepsza niż dwa lata temu.

Julia Tymoszenko nie ujawniła, ile osób zmarło na grypę spowodowaną wirusem typu A/H1N1, ani jaka jest liczba chorych nim zakażonych. Wczoraj główny lekarz sanitarny kraju Ołeksandr Biłowoł poinformował o 3 zgonach i o 14 zachorowaniach. Tymczasem wcześniej wiceminister zdrowia Wasyl Łazoryszynec mówił, że prawdopodobnie 67 ofiar grypy chorowało wcześniej na grypę typu A/H1N1.

Premier Julia Tymoszenko porównała także dane z tego roku z danymi sprzed dwóch lat. Wybór 2007 roku wytłumaczyła tym, że był on dość spokojny pod względem zachorowań. Według słów premier, zarówno liczba chorych i zgonów była wtedy większa niż obecnie. Zdecydowano jednak o ogłoszeniu epidemii w 9 obwodach kraju, ponieważ codzienna liczba zachorowań przewyższyła zwykły poziom.

Na Ukrainie nie jest nawet jasne, jaką epidemię ogłoszono. W piątek minister zdrowia Wasyl Kniazewycz mówił o epidemii grypy A/H1N1. Wczoraj premier mówiła, że chodzi o zwykłą grypę z pojedynczymi przypadkami jej nowego typu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.