Facebook Google+ Twitter

Julia Tymoszenko o problemach z przesyłem rosyjskiego gazu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-14 10:13

Julia Tymoszenko przekonuje, że to Rosja nie pozwala na wznowienie tranzytu przez Ukrainę do Unii Europejskiej. Tymczasem Gazprom znów chce przesłać gaz tą samą trasą co wczoraj.

Julia Tymoszenko przekonuje, że to Rosja nie pozwala na wznowienie tranzytu przez Ukrainę do Unii Europejskiej. Tymczasem Gazprom znów chce przesłać gaz tą samą trasą co wczoraj.
Otwierając posiedzenie rządu, Julia Tymoszenko powiedziała, że wczorajsza prośba Gazpromu o przesłanie gazu z Sudży w obwodzie kurskim do Orłowki pod Odessą była niemożliwa do zrealizowania ponieważ tą drogą idzie ukraińskie paliwo w przeciwnym kierunku. Oprócz tego, ciśnienie gazu było zbyt niskie, aby przesłać tak małą ilość paliwa.

Tymczasem Gazprom znów zwrócił się do Naftohazu z podobną prośbą, jak wczoraj. Z Sudży w obwodzie kurskim paliwo ma trafić nie tylko do Orłowki, ale też do Użgorodu, a dalej na Słowację. Wczoraj Kijów odmówił realizacji takiego tranzytu ponieważ oznaczałoby to konieczność odłączenia dostaw gazu do obwodów donieckiego, ługańskiego, odesskiego i dniepropietrowskiego. Premier Julia Tymoszenko, która rano spotkała się w Kijowie ze słowackim premierem Robertem Fico nie odpowiedziała na jego pytanie, kiedy Bratysława otrzyma gaz. Podkreśliła, że zależy to od Rosji. - Jeżeli oni dadzą paliwo, w tym samym momencie je prześlemy - zaznaczyła premier.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Rosja Ukraina gaz


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.