Facebook Google+ Twitter

Julia Tymoszenko skazana na 7 lat więzienia. "To wyrok Janukowycza"

Julia Tymoszenko została skazana na 7 lat więzienia przez sąd rejonowy w Kijowie. Według wyroku, Tymoszenko dopuściła się nadużyć przy zawieraniu kontraktów gazowych z Rosją.

 / Fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKOZwolennicy Julii Tymoszenko blokują okolice sądu, pod gmachem pojawili się również zwolennicy prezydenta Wiktora Janukowycza.

"Wyrok, który wygłasza dziś Janukowycz, pokaże Ukraińcom, że dyktatorzy sami nie odchodzą, że należy ich usuwać" - powiedziała cytowana przez PAP Julia Tymoszenko, w przerwie rozprawy.

Leszek Miller, były premier Polski z ramienia SLD, powiedział w rozmowie z TVN 24, iż jest przekonany, że prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz ułaskawi Tymoszenko.


Źródła:
PAP
TVN 24Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 12.10.2011 19:12

Jeżeli Janukowicz, ,,ułaskawi'' Julię,to tylko dlatego,że są na niego naciski z Unii Europejskiej oraz z Rosji. Inteligencja Julii jest nieporównywalnie wyższa do Janukowycza. To ewidentne,że Julia jest jego największą konkurentką do władzy w następnych wyborach. No więc trzeba ją biedną uwięzić i w tym więzieniu psychicznie i fizycznie wykończyć,ażeby Julii się odechciało kandydować. Taka strategia Janukowycza jest jasna i wyraźna i brudna do granic możliwości. Ale takie postępowanie odwróci się przeciwko niemu,gdyż wszyscy o tym wiemy. Mam nadzieję,że w tym więzieniu naszej Julii nie wykończą,nie otrują i nie zabiją. To tyle. Jeszcze - pan Miller jest przekonany,że Janukowycz ją ułaskawi. Czy jednak pan Miller miał odwagę zadać  katowi Tymoszenko pytanie, kiedy to nastąpi? Bo jeżeli np. za 7 lat , to pan Miller tu w niczym nie pomaga.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.