Facebook Google+ Twitter

Julia Tymoszenko skompromitowana pomysłem ludobójstwa?

Czy była opozycjonistka oszalała? Tymoszenko wysunęła kilka kontrowersyjnych propozycji nie wiedząc, że jest nagrywana: - "Zabić kacapów", "Strzelić Putinowi w łeb" i wyeliminować 8 mln. mieszkańców z pomocą broni atomowej - wzywała.

 / Fot. By Euku (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via WikiRozmowa wyciekła na youtube, gdzie można ją sobie odsłuchać. Szczere wyznania liderka Batkiwszczyny kierowała do posła Partii Regionów Nestora Szufrycza.

Zdenerwowana faktem zajęcia Krymu przez Rosję Tymoszenko szczerze wyznała, co myśli o prezydencie Putinie: - "jestem gotowa wziąć automat i strzelić temu draniowi w łeb". Następnie z jej ust padły słowa o tym, że "zabijanie kacapów" stało się powinnością Ukraińców.

Największe kontrowersje wzbudził jednak fragment, który wskazuje, że Tymoszenko proponowała, by zabić przy pomocy broni atomowej 8 mln mieszkających na Ukrainie Rosjan.

Była premier potwierdziła na Twitterze, że rozmawiała z Szufryczem. Zaznaczyła, że nagranie zostało zmontowane. "Dla mnie Rosjanie na Ukrainie to Ukraińcy" – powtórzyła i przeprosiła za niecenzuralne słowa, których używała, rozmawiając z posłem.

Na Ukrainie wciąż jest niebezpiecznie. Tamtejsze MSW podało, że radykalny nacjonalista Aleksander Muzyczko, za którym wysłano międzynarodowe listy gończe został zabity podczas aresztowania, a dokładnie podczas operacji specjalnej ukraińskiej milicji w zakresie unieszkodliwienia uzbrojonego ugrupowania na terytorium obwodu rówieńskiego. Nie wiadomo, kto stał za zbrodnią. Prawy Sektor, którego Muzyczko był liderem poprzysiągł zemstę. Frakcje prawicowe walczą między sobą nie przebierając w środkach. Udar Witalija Kliczki nie może dojść do porozumienia z Batkiwszczyną. Obserwatorzy tamtejszej sceny politycznej zwracają uwagę, że nie jest to pierwsza próba skompromitowania Julii Tymoszenko w oczach zachodnich przywódców i narodu ukraińskiego. - "Krwawa Julia" daje mnóstwo powodów do krytyki - piszą kijowscy komentatorzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Głos w sprawie tej rozmowy zabrał już przewodniczący Bundestagu Norbert Lammert, stwierdzając, że w tym świetle Julia T. nie nadaje się na stanowisko prezydenta Ukrainy:

http://www.spiegel.de/politik/deutschland/timoschenko-kandidatur-in-ukraine-kritik-von-lammert-a-961106.html

Co powtórzyła prasa kijowska:

http://www.day.kiev.ua/uk/news/280314-golova-bundestagu-timoshenko-tak-samo-malo-pidhodit-dlya-kerivnictva-ukrayinoyu-yak-i

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Obserwatorzy sceny politycznej na Ukrainie zwracają uwagę, że nie jest to pierwsza próba skompromitowania Julii Tymoszenko w oczach zachodnich przywódców i narodu ukraińskiego."

Samokompromitacji nie można nazwać próbą, a już na pewno nie próbą obcych sił...

Od dawna już wiadomo, że Julia Tymoszenko to złodziejka i morderczyni. Co ona jeszcze próbuje zdziałać w polityce? Podobno była taaaaaka chora...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmmmmm... Nie znalazłem nic na temat artykułu. Czyżby to Grzegorz Wink?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmmmm... Nie znalazłem nic o genderze i homoseksualizmie. Zginęło w trakcie redagowania?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zawiedziona w swych nadziejach na uwolnienie dzięki wstawiennictwu towarzysza prezydenta... W swoim czasie w Kijowie krążyły uporczywe plotki, że piękna Julia jest kochanką Kuczmy, a potem to samo rozpowiadano o niej i Putinie. Natomiast sprawdzoną wiadomością jest, że będąc premierem dążyła do włączenia Ukrainy w skład unii celnej utworzonej przez Białoruś, Rosję i Kazachstan, na co nie zezwolił jej prezydent Juszczenko. Z kolei wyrok więzienia odbywała skazana za podpisanie umowy międzypaństwowej niezwykle korzystnej dla Gazpromu.

Zaś tak nawiasem, skoro chce uwolnić Ukrainę od Moskalów, może zacząć od siebie popełniając samobójstwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rezaty budu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj tam,oj tam od razu skompromitowana,powiedział tylko to,co czują Ukraińcy widzą agresję rosjan na ich kraj.Nikt nie będzie ich bronił,obronić się muszą sami.!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.