Facebook Google+ Twitter

Julia w wieży a Euro 2012

Większej durnoty, jak proces i skazanie Julii Tymoszenko, to nasz wschodni kumpel Janukowycz, gdyby sto lat myślał, to wymyślić by nie zdołał.

 / Fot. W24Samobójca jakiś, czy ki czort? Rozumiem, że w kapitalizmie, szczególnie tym raczkującym, likwidacja konkurencji jest podstawową regułą działania, ale likwidować też trzeba umieć. Cichuteńko, bez rozgłosu, a nie w świetle reflektorów, podczas procesu transmitowanego na cały świat.

A przecież ludzie mieli takie dobre doświadczenia z okresu CzeKa, GPU, KGB i temu podobnych instytucji. Tylko doświadczenia trzeba znać i umieć z nich korzystać, a jak na historii chodziło się na wagary, to później takie są konsekwencje niedouczenia.

Teraz już bardziej poważnie. Janukowycz wpakował się w typową sytuację patową. Z jednej strony wypada zachować twarz twardego i konsekwentnego chłopaka z UPA. Tym bardziej, że wybory tuż tuż. Z drugiej strony potężny nacisk opinii narodów Europy, no i zwolenników Julii. Nie wspomnę, że pozycja takiego trochę damskiego boksera to nie jest powód do dumy, nawet na Ukrainie. Motywy zamknięcia konkurentki też jakby nie za mocne. Bo co to za motyw - błąd w sztuce dowodzenia państwem. Jeszcze gdyby baba wzięła jakieś pieniądze, no to sprawa byłaby jasna i oczywista. Ale tu mamy do czynienia ze zwykłym wyrolowaniem kobitki przypadkowo zajmującej fotel premiera przez cwańszych od niej ruskich handlarzy gazem.

Gdyby w Polsce zamykano polityków za popełnione błędy w sztuce kierowania, to nie mielibyśmy ani jednego liczącego się polityka na wolności - całe towarzystwo rezydowałoby w pierdlu. Nie byłoby to zresztą takie złe. Koszty utrzymania polityka w więzieniu są znacznie niższe od utrzymania takiego delikwenta na wolności. Ale się człowiek rozmarzył.

Wracajmy do naszych bohaterów ukraińskich. Wszystko nie byłoby jeszcze takie złe, gdyby nie to, że znalazła się gromada co bardziej delikatnych w uczuciach europejskich polityków, którzy chcą grać w tej grze mocną kartą, kartą
mistrzostw Europy w piłce kopanej. Grożą Janukowyczowi, że jak nie wypuści zamkniętej w wieży Julii, to oni nie przyjadą na mistrzostwa. Ba - jeszcze bardziej radykalni w poglądach wrzeszczą, że zabiorą Ukrainie prawo do goszczenia haratających gałę zawodników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Panie Juliuszu, zupełnie w temacie nie jestem ale ubawiłem się zdrowo, szczególnie przypominając sobie język mojej młodości...haratać gałę...moj nauczyciel od matmy mawiał...haratacie szmaciankę na placu Hanki Dyrdy zamiast wkuwać ułamki...

Komentarz został ukrytyrozwiń
antyjudasz
  • antyjudasz
  • 12.05.2012 05:28

Był człowiek to i paragraf musiał się znaleźć, a że paragraf do d..y to i "advocatus diaboli" moc. Ciekawe co będzie jak się okaże, że pod tipsami pięknej, jest brud zlecenia morderstwa. Nie mamy dobrych wyników z relacji z sąsiadami, a uważamy się za uprawnionych do pouczania innych kogo mają szanować, a kogo zwalczać ,opierając się na podpowiedziach suflerów z innej sztuki. Żadnej refleksji nie ma, jakie koszty spowodowały anty-sąsiedzkie
"przedsięwzięcia" patriotyczne; Zaolzie, Jaworzynka,Wilno,ultimatum dla Litwy,wyprawa kijowska, że nie wspomnę o "praskiej wiośnie".Bliski sąsiad lepszy niż daleki krewny .Za szacunek i pomoc odwdzięcza się tym samym ,natomiast wtrącanie się skutkuje zatrzaśnięciem drzwi przed nosem choćby miał jeść bez soli.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.05.2012 02:05

Znalezli sie obroncy praw... a o tym, ze premiera Islandii za doprowadzenie kraju do bankructwa postawiono przed obliczem sadu to EU juz raczej milczy. Eurokolchozowi hipokryci...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polska -UKraina
  • Polska -UKraina
  • 06.05.2012 22:37

Ci politycy co tak bardzo dopiero teraz się troszczą o panią Timoszenko robią to ze strachu ,że będzie ich sypać .Boją się ,że będzie mówić z kim zrobiła te geszefty licząc na łagodniejszy wyrok tj, zmniejszenie kary a może nawet amnestie .
Wiemy tez ,że kontrakt na budowę gazociągu bałtyckiego podpisano w obecności rosyjskiego prezydenta i niemieckiego kanclerza na krótko przed wyborami do Bundestagu.Pani Merker zatrudniła byłego kanclerza Schrödera jako przewodniczącego rady nadzorczej operatora gazociągu Północnego na dnie Bałtyku

TERAZ znowu pani MARKER gra znaczonymi kartami ale bezpośrednio przeciwko Ukrainie i nam Polsce jako współgospodarzowi Euro 2012r.w piłce nożnej.
Znowu Niemcy ponad głowami Polski o Ukrainy układają się z Rosja .Znowu wrednie postępują Niemcy wciągając w soja intrygę zachodnioeuropejski polityków .zresztą też umoczonych , aferzystów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Napisałem kiedyś o Tymoszenko: link
Zamknięcie jej w więźniu nie jest dobrym przykładem. Może być zaraźliwe, stąd wielki wrzask politycznych elyt. Nie sądzę by miało to wpływ na wyniki meczy.
Być może więzienie dla Tymoszenko ma też wymiar polityczny a nie tylko kryminalny. Lecz w takim razie jaki był wymiar pozbawienia Kluski samochodu a jaki wymiar mają zwolnienia z pracy tysięcy ludzi wraz ze zmianą ekip rządowych w RP. Czy to obojętne dla Barroso? Czy to właściwy standard cywilizacyjny?

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to walimy ad vocem. Zacznę od Pana Andrzeja. Moje przekonanie o tym, że baba nie zarobiła wynika z zaufania do stosownych służb ukraińskich. Oni w końcu kontynuują chlubne tradycje KGB a tamci przecież mumię faraona Ramzesa XIII zmusili do zeznań. Gdyby nasza Julia była umoczona finansowo (co jest dość łatwo udowodnić) z pewnością zostałoby to wykorzystane w procesie. Takiej gratki na pewno Janukowycz i prokurator by nie odpuścili.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No kochany Panie Marku, tu już Pan przesadził. Jak można kaczkę z orłem porównywać. Pan niechcący chlapnie, facet przeczyta i jeszcze uwierzy, że jest orłem. Moze to i dobrze, ze akurat ten oszołom zajął "stanowisko w sprawie", efekt będzie odwrotny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na moje oko, to Niemcy rozpoczęli całe owo zamieszanie na cichą prośbę Rosji, która panią Tymoszenko lubi, a nie chciała się afiszować z pomocą dla niej. Potem inne rządy postanowiły wykorzystać okazję na pokazanie się w roli "obrońców okrutnie uciśnionej niewiasty", bo niczym to im nie grozi. Już widzę jak wywierają tego rodzaju presję np na Chiny albo Rosję... Z drugiej strony Janukowycz pięknie się podłożył... Postanowił usunąć potencjalną konkurentkę do władzy, ale zabrał się za to jak słoń w składzie porcelany...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ocena sytuacji, z którą zgadzam się w całej rozciągłości. Jest to rozdawanie kart ponad naszymi głowami i nie mogę wyjść z podziwu dla naszego orła walki z "opcją niemiecką", któremu polityczna słoma z butów wylazła w momencie, gdy się w to włączył.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.