Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21429 miejsce

Julian Assange: "opublikujemy milion dokumentów". Zobacz wideo!

Julian Assange przemówił wczoraj wieczorem z okna balkonu ambasady Ekwadoru w Londynie, gdzie ukrywa się od pół roku w obawie przed aresztowaniem. Twórca WikiLeaks zapowiedział, że jego portal opublikuje wkrótce milion dokumentów, które "dotkną każdy kraj na świecie".

 / Fot. Carl Gardner/Attribution-NonCommercial-ShareAlike 2.0 Generic/Flickr.com"Dobry wieczór Londynie" - od tych słów rozpoczął wczorajsze przemówienie Julian Assange. Twórca WikiLeaks zwrócił się do swoich zwolenników oraz licznie zgromadzonych na londyńskiej Hans Crescent dziennikarzy z balkonu ambasady Ekwadoru, gdzie od pół roku ukrywa się przed aresztowaniem i ekstradycją do Szwecji.

- Sześć miesięcy temu wszedłem do tego budynku. Stał się on moim domem, biurem i schronieniem - powiedział na wstępie Assange, podkreślając znaczenie "niezłomnego stanowiska" ekwadorskich władz, które udzieliły mu azylu.

Czytaj też: Julian Assange - kryminalista czy męczennik?


W niewiele ponad 10-minutowym wystąpieniu, 41-letni Australijczyk przypomniał m.in. o dziennikarzach oraz aktywistach związanych z WikiLeaks, którzy odbywają kary więzienia lub stali się obiektem postępowań sądowych w związku z działalnością na rzecz portalu.

- Pozdrawiam tych dzielnych mężczyzn i kobiety - powiedział Assange - pozdrawiam dziennikarzy, którzy nadal publikują prawdę w obliczu prześladowań, oskarżeń i gróźb, którzy dziennikarstwo i publikowanie biorą na poważnie.

Zobacz zdjęcia: Londyn. Ambasada Ekwadoru niczym oblężona twierdza


Zbliżając się do końca swojego przemówienia, twórca Wikileaks zapowiedział, że jego portal nie zaprzestanie ujawniania kolejnych dokumentów i demaskowania nieprawidłowości na najwyższych szczeblach władzy. - WikiLeaks posiada już ponad milion dokumentów przygotowywanych do publikacji, dokumentów, które dotkną każdy kraj na świecie. Każdy kraj na tym świecie - oświadczył Assange.

Obejrzyj całe przemówienie Juliana Assange'a:Czytaj też: Assange przerywa milczenie: "Jestem tu, bo nie mogę być z wami"Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.