Facebook Google+ Twitter

Julian Assange oskarża Baracka Obamę o ekstremizm i hipokryzję

Po wyroku dla Bradleya Manninga Julian Assange, założyciel Wikileaks oskarżył prezydenta Baracka Obamę o "ekstremizm bezpieczeństwa narodowego". Twierdzi, że Bradley Manning jest patriotą.

Julian Assange / Fot. Wikipedia Commons W reakcji na proces Bradleya Manninga - 25-letniego żołnierza, który przekazywał wojskowe dokumenty Wikileaks, skazanego wczoraj na 128 lat więzienia m. in. za szpiegostwo, oszustwo komputerowe i kradzież, zabrał głos Julian Assange. Założyciel Wikileaks zarzuca amerykańskiemu sądowi wojskowemu niesprawiedliwość względem człowieka, który zasługuje na najwyższe uznanie. Wezwał do weryfikacji werdyktu sędziowskiego, zaznaczając, że będzie wraz ze współpracownikami walczył o uchylenie zarzutów stawianych Menningowi.

Assange zaznaczył, że działania Manninga wypływały ze szczytnych intencji, a jego heroizm jest godny naśladowania.  / Fot. EPA/JIM LO SCALZO Powiedział o skazanym to "najlepsze dziennikarskie źródło, jakie świat kiedykolwiek widział”. Założyciel WikiLeaks zwrócił uwagę na zastosowane wobec oskarżonego represje: Manning był izolowany i nago przetrzymywany w klatce.

Oceniając proces, Assange stwierdził, że prezydent Barack Obam uprawia "ekstremizm bezpieczeństwa narodowego”, co ma charakter „krótkowzroczny”. Uważa, że tego rodzaju zjawiska nie można tolerować. Przypomniał, że w 2008 r., kandydując na prezydenta, Barack Obama określał ujawnianie nieprawidłowości mianem aktu patriotyzmu i odwagi. Następnie wszczął więcej postępowań przeciwko "szpiegom i informatorom" niż którykolwiek wcześniejszy prezydent.

Czytaj także: Manning winny popełnienia 19 przestępstw. Grozi mu 128 lat pozbawienia wolności

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ale kto ma odwagę o tym głośno powiedzieć? Po to, by świat usłyszał, a hipokryta spojrzał w lustro?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zazwyczaj sprawiedliwość przychodziła po wiekach. Czy historia wyda sprawiedliwy wyrok w tym wypadku?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.