Facebook Google+ Twitter

Julian Assange wystąpił na forum ONZ. Bronił żołnierza

Założyciel WikiLeaks Julian Assange wystąpił przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ w obronie szeregowca Bradleya Manninga. Główne media zignorowały to wydarzenie. Telełącze z Ambasadą Ekwadoru w UK ustanowiła państwowa telewizja rosyjska.

Telemost z ambasady Ekwadoru w Londynie zorganizowała telewizja Russia Today. Dzięki niemu było słychać i widać Juliana Assange'a, który chroni się przed brytyjską policją i nakazem ekstradycji do Szwecji.

Dysydent skrytykował prezydenta USA za politykę podwójnych standardów.

Zdaniem Assange'a, Barack Obama jednocześnie wspiera wolność słowa na Bliskim Wschodzie i prześladuje WikiLeaks za ujawnienie korespondencji dyplomatycznej i wojennej.

Znaczna część przemówienia dysdenta została poświęcona nielegalnym działaniom amerykańskich władz w stosunku do szeregowca Bradleya Manninga, który przekazał WikiLeaks utajnione materiały armii amerykańskiej. Za swój czyn Manning trafił do więzienia bez możliwości obrony. Mężczyzna nie usłyszał nawet zarzutów i od 856 dni przebywa w małej celi, pozbawiony kontaktu ze światem zewnętrznym.

Władze USA uważają założyciela Wikileaks Juliana Assange'a za wroga państwa, a samą stronę internetową za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Można o tym przeczytać w dokumentach amerykańskiego wywiadu, z których zdjęto klauzulę tajności, dlatego Australijczyk obawia się losu swojego informatora.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

No cóż, a u nas dalej kult Ameryki u wszystkich polityków...

Komentarz został ukrytyrozwiń
pinokio
  • pinokio
  • 27.09.2012 19:37

i co demokraci z burakolandii ,tak ssameryka karze swoich zdrajcow ,a my swoim budujemy pomniki.i zaden falszywy obronca praw czlowieka nie poskoczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
beniamin lewinson
  • beniamin lewinson
  • 27.09.2012 17:41

Brawo Assange!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.